Jak funguje steam?

Od: Datum: 27.12.13 18:01 odpovědí: 4 změna: 27.12.13 20:19

Otázka je jednoduchá - jak funguje steam? Zaregistruju se přes email, zadám číslo bankovního účtu a můžu nakupovat? Jde nakupovat i přes PayPal a jinak? Když si hru koupím, tak si ji stáhnu a můžu ji normálně hrát jako z CD a budou se automaticky provádět aktualizace (nebo aspoň ručně)? Když si koupím nový počítač/notebook, budu si moct hry znovu nainstalovat? Děkuji za odpovědi.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vosikac*
Datum: 27.12.13 18:11

Vytvoříte si účet na Steam a poté si kupujete aktivační kódy ke hrám (já koupil synovi akt.kód třeba na Aukro).Některé jsou i zdarma ;) Hru na Steam stáhnete a zadáte kód a hrajete.Aktualizace se provádí po nastavení automaticky. Pak se k účtu stačí přihlásit i na jiném PC a hrajete hry,které máte na svém Steam účtu.

doplněno 27.12.13 18:13:

Jen ta hra musí být instalovaná i na onom PC.

Při koupi her na Steam lze provádět platby více způsoby.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: michalkoudela*
Datum: 27.12.13 18:16

Děkuji. A pak se mi tam tedy tvoří nějaký výpis her, které mám zakoupené (abych měl přehled)? Hru si stáhnu hned ze steamu nebo z internetu demoverzi a poté tam zadám ten klíč?

Od: vosikac*
Datum: 27.12.13 18:19

Ano,je to rozdělené na hry - stažené,oblíbené...

Na demo verze a hry zdarma klíč nepotřebujete, pouze na placené. Hry se stahují přímo na Steam a poté se případně zadává zakoupený aktivační klíč.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.13 20:19

Jen bych doplnil kolegu... u hry (aktivačního klíče) kupovaného přes Aukro bych měl obavu, že ho někdo prodal vícekrát...

Hry se dají koupit přímo na STEAMu. Zaregistrujete se, stáhnete klienta, nainstalujete klienta, spustíte klienta, vyberete hru, koupíte hru, stáhnete hru, nainstalujete hru, hrajete hru - nic složitého.

Hry se udržují aktualizované (pokud tuto featuru nevypnete). Pokud nemáte místo na disku, tak přes klienta odstraníte obsah hry a až budete chtít, tak hru stáhnete a znovu nainstalujete - bezplatně, už jste si ji jednou koupil. Existuje ještě možnost si herní data zálohovat (např. na DVD) a tím ušetřit čas pro případ dalšího stahování. Platebních metod je několik.

Vaše knihovna her ve STEAM klientovi pak může vypadat třeba takto:

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.