Jak rozbalit rar?

Od: Datum: 20.12.13 10:19 odpovědí: 9 změna: 20.12.13 23:40

Jsem téměř pc analfabet (a samouk) a využívám stahování např.filmů. Některé jsou dosrupné pouze ve formátu rar. Nevím jak tento formát rozbalit (spustit přehrát...), případně co k tomu potřebuji za program. Používám XP.

Prosím návod polopatický (pro ťulpasa) s postupem jednotlivých kroků! Děkuji!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: foo*
Datum: 20.12.13 10:24

stáhněte si program winrar, po jeho instalaci se vám všechny rar soubory označí stejnou ikonkou.. pak už jen stačí kliknout pravým myšítkem a dát "rozbalit"

Ohodnoceno: 0x

Od: luke237
Datum: 20.12.13 10:28
Slunecnice.cz: WinRAR

Od: luke237
Datum: 20.12.13 10:30
WinRAR umi i archivy rar vytvaret, coz tazatel nepotrebuje. Tato funkce je to, co dela WinRAR placenym programem. Naproti tomu pro pouhe rozbalovani rar archivu je dostupny program uplne zdarma - RarZilla /UnRAR

Od: foo*
Datum: 20.12.13 10:35

on winrar je taky zdarma.. jen tam asi po měsící při otevření skočí tabulka nabádající k placení ale jedním klikem je tato tabulka pryč a program funguje dále bez omezení

Od: pepr®
Datum: 20.12.13 10:35

Trochu vás opravím. Kliknout pravým myšítkem na soubor, který chci rozbalit a vybrat "Extrahovat zde" a rozbalí se vám to do stejné složky jako je ten *.rar. Případně "Extrahovat soubory" pokud chcete soubor rozbalit jinde. V tom případě máte možnost vybrat složku kam to chcete rozbalit.

Ohodnoceno: 2x

Od: ben®
Datum: 20.12.13 10:34

Dobrý den, ten WinRAR je na to nejlepší a můžete ho najít viz odkaz. Ty soubory RAR jsou archívy, které obsahují další soubory. Musíte je v programu WinRAR rozpakovat (extrakce) někam do složky a tam potom najdete požadovaný soubor s filmem. Ten už by měl jít přehrát v přehrávači (pokud nejsou vyžadovány kodeky). K přehrávání filmů je vhodný např. VLC Media Player, který již kodeky obsahuje a přehraje prakticky vše. Zdravím!

http://www.slunecnice.cz/sw/winrar/ http://www.slunecnice.cz/sw/vlc-media-player/

Datum: 20.12.13 12:01
Na toto už několik let používám bezplatný 7-Zip a jsem s ním naprosto spokojený.

Od: fribble*
Datum: 20.12.13 16:17

Já jsem si zvykl na IZARc - taky free a bez problémů http://www.slunecnice.cz/sw/izarc/

Datum: 20.12.13 23:40

Reakce na Praivo a Fribble: I podle mne je lepší použít freeware - 7zip (32-bit), 7zip (64-bit) nebo IZARc.

Nezapomeňte odškrtnout nabízenou lištu pro Firefox, takového SW se později obtížně zbavuje!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.