Doménu s pomlčkou nebo bez?

Od: Datum: 19.12.13 17:59 odpovědí: 10 změna: 19.12.13 20:43

Dobrý dem rád bych se optal n aradu. Chtěl bych si zaregistrovat novou domenu ale nevím zdali je lepši, kdyz bude ze dvouch slov je bud oddělit poplčkou a nebo je spojit...

Dám náhodný příjklad...:

www.levneobleceni.cz

www.levne-obleceni.cz

Lidé si to tak jako tak přectou...ale...Slyšel jsem že by pak třeba mohl nastat s internetovými vyhledávači..každý maji jiné požadavky pro nejlepší vyhledávání...

Co myslíte? Bere se pomlčka jako mezera mezi slovy a nebo to vyhledávač bude brát jako jedno slovo? v druhém připadě se nikde objevovat nebudu, poněvadž lidé budou zadávat pouze slova odděleně..

nevím si rady. Moc děkuji za pomoc

P.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 19.12.13 18:04
Zaregistrujte si domeny obe a na te druhe nastavte presmerovani. Vyhledavace krom nejakych vlastnich funkci maji taky doporuceni stranek. Platite vyhledavaci aby vas umistoval na vyssich mistech hledani.
Osobne bych bral bez pomlcky.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.12.13 18:22

Podle sebe: zadává se vám líp s pomlčkou nebo bez pomlčky? Když to někomu říkáte do telefonu (nebo někdo vám), je to srozumitelnější s pomlčkou nebo bez?

Za mě bez.

Datum: 19.12.13 18:40

Záleží na Vás, jak chcete, aby byla doména vnímána. Dvě slova s pomlčkou by měly vyhledávače brát jak dvě slova. Použijete-li variantu bez pomlčky, budou vyhledávače doménu nejspíše brát jako jedno slovo.

Pro návštěvníky je asi pohodlnější varianta bez pomlčky, ale někteří lidé (např. já) budou napřed zkoušet variantu s pomlčkou (dvouslovnou).

I podle mne by bylo nejlepší zaregistrovat obě varianty a jednu (tu nepoužívanou) přesměrovat na druhou.

Datum: 19.12.13 19:04

No podle mě je vyhledávačům úplně jedno, zda je doména s pomlčkou, nebo bez. V SERPU tě budou umísťovat podle jiných kritérií, než je název domény. Takže já bych volil bezpomlčkovou verzi, na pomlčkové bych zvolil přesměrování.

Datum: 19.12.13 20:27

bohužel vyhledavačům není doména volná. Skoro bych to otočil - dal obsah na pomlčkovou a měl pro jistotu i bez pomlčky, protože spousta lidí tu pomlčku neudrží v hlavě.

Datum: 19.12.13 20:43

No já bych řekl, že z větší části je. Záleží přece nejvíc na obsahu a optimalizaci stránek, než na názvu domény.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.12.13 19:30

Asi si myslíte, že všichni tady sedí na prdeli a čekají až si vy zaregistrujete domenu s dobrým nazvem. Vaším problémem není zda s pomlčkou nebo bez, Vaším problémem bude najít volnou doménu. Většina dobrých českým názvů je HOLD zadaná. Ale asi žijete v naivitě.

Ale k Vaší otazce: i kdybyste se jmenoval ------levne-----obleceni-----.cz je to systému jedno. Pomlčka je dovolený znak.

nic víc - nic míň

doplněno 19.12.13 19:31:

Teď mě napadlo:

domena s Vašim jemnem je volná... Máte to sakra štěstí. Akorat se to blbě pamatuje

www.dfdf.cz

Od: dfdf
Datum: 19.12.13 19:55

Všem děkuji za rady, pouze Vám pane @fidonet,NE... Myslím, že píšete mimo ´´mísu´´ ..Pokud člověk používá mozek... najde spousty vhodných domén...I když se denodenně jejich počet snižuje...tak zaee dennodenně opět spousty uvolňuje...

Přeji přesto i Vám hezký večer..

Datum: 19.12.13 20:21

Hm, takový formát domény je nepřípustný.

Od: kami95
Datum: 19.12.13 20:23

Bez pomlčky, protože když to bude někdo někomu diktovat třeba po telefonu nebo se o tom bavit, diktuje se to lépe a taky se to lépe zapamatuje, protože je to jednodušší..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.