UTP kniplování

Od: Datum: 18.12.13 21:44 odpovědí: 9 změna: 18.12.13 22:40

Zdravim

Mam problem potřebuju nakniplovat na kabel co je protáhutej barákem a pod dvorkem kostičky ale nemam doma kleště. Lze to nacvaknout i kleštičkama nebo něakym zpusobem? Slyšel jsem o tom ale nikdy jsem to takhle nedělal...

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 18.12.13 21:48
Kdyz si sikovny, tak tenkym sroubovakem by to jit mohlo. Ale kvalita muze byt pochybna a urcite par konektoru pokazis. Jeste by to slo napajet na kus ustrizeneho kabelu s koncovkou. Ale to je asi to nejhorsi.
Tak ci onak, kleste to jisti a budes mit jistotu. Nebude trpet prenosova rychlost. Zkus se domluvit v nejakem IT obchode, jestli by ti je oproti zaloze pujcili.
Ohodnoceno: 2x

Od: hm®
Datum: 18.12.13 22:25

Když je člověk šikovný, tak to vhodným šroubovákem udělá napoprvé (no, nebo napodruhé) a funkční to bude dobře.

doplněno 18.12.13 22:26:

Aha. S křížkem po ... :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.12.13 22:27

neproměřil jsem to ještě ale asi to udělam :D

Datum: 18.12.13 21:55

Ahoj, říká se nakrimpovat ;) a já to dřív řešil tak, že jsem šel poprosit o půjčení kleští do místního obchodu s PC, dříve mi je půjčili za nějakou zálohu, později už natolik důvěžovali, že nic nechtěli. Časem jsem si koupil kleště vlastní, obyčejné, asi za 250 Kč, a fungují dodnes.

A nemáš mezi známými někoho, kdo tohle dělá a kleště má?

Ohodnoceno: 3x

Datum: 18.12.13 22:29

Já jsem ty kleště doma měl jenže potom o otce vylezlo že si je koupil s kolegou (strašnej kolenovrt a lakota) v prácí na půl a byl odejit a kleště už jsem neviděl... nakonec ať si je strčí do prdele... :D

Datum: 18.12.13 22:16

Zezačátku jsem si dával konektor do svěráčku piny nahoru, kabel s dráty vložil dovnitř a piny zakrimpoval pomocí tenkého šroubováčku (hodinářského) a kladívka. Prostě jsem ten šroubováček použil jako sekáč a zlaté piny zaklepl do žil drátu.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.12.13 22:33

jj, dík za bodík. A hlavně je lepší to tam ťuknout než pomalu natlačit. Máč pak jistotu, že se to dobře spojí s měděným jádrem drátku ;)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.12.13 22:40

já to chtěl jenop spontálně zkusit... vstal jsem dosšl do sklepa pro veči a u pc s šroubováčem to naklepnul :D Akce typu teď hned ale příště si necham poradit

Datum: 18.12.13 22:24

Tak bylo to lehčí než jsem čekam našel jsem v dílně odstřižek utpčka a našel v organizáru kostičku a zkusil to a čekal jsem že to tam budu rvát násilim a ono to jse jak po másle :D Díky

doplněno 18.12.13 22:25:

doufam že bodíky přijdou vhod :D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.