Záruka pro koncové spotřebitele

Od: Datum: 17.12.13 18:38 odpovědí: 1 změna: 19.12.13 00:40

Poraďte mi jak je to se zárukou pro koncového spotřebitele. Je mi jasné když jako firma nakoupím výpočetní techniku na IČo tak někdy platí omezená záruka (například na něktzeré počítače). Jaká jsou ale pravidla když zboží koupím v maloobchodě (např v běžném obchodě ne ve velkoobchodě bez dalších smluv a dohod) a poté přeprodám koncovému zákazníku. Mohou být někdy dotčena práva koncového zákazníka - resp mám já jako mezičlánek právo požadovat standardní uživatelskou reklamační lhůtu v běžném maloobchodu?

Modelový příklad: koupím z obchodu na sebe jako na firmu počítač, pak ten počítač vezmu a předprodám koncovému zákazníkovi (soukromá osoba). On se rozbije, vrátí mi ho, já ten počítač (nebo cokoliv jiného) vezmu a půjdu ho reklamovat do obchodu, kde budu vysvětlovat prodavači že jsem sice koupil počítač na IČO s omezenou zárukou ale dál jsem ho přeprodal tedy at mi ho vyreklamuje že ho používal koncový zákazník... jaká jsou v těchto případech pravidla? Funguje to tak, že koncový zákazník má vždycky právo na dva roky a jak k tomu přijdu já jako prodávající?

Předem díky za zkušenosti a náměty.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.12.13 00:40

Pokud dostanete kratší záruku od dodavatele, protože nakupujete zboží jako firma, jde případný rozdíl na váš vrub. Vy poskytujete záruku vašemu koncovému zákazníkovi a vašemu dodaveteli do toho nic víc není. Těžko můžete argumentovat, že zboží používal koncový zákazník, to je váš problém - reklamaci řešíte vy.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.