Znáte program pro RAW Capture one?

Od: Datum: 03.02.14 20:17 odpovědí: 2 změna: 04.02.14 11:24

Byl mi nainstalován Capture one, abych si fotila do RAWu, tam upravila a převedla do editoru. Takový mi to udělalo hokej ve fotkách, že si to nedokážete představit. Nejen, že se mi tam zůstávají fotky nef, ale i poupravované v jpeg. Navíc se mi tam nahrnulo spousty souborů v mojí složce obrázky jako je nef.op a jpeg.cof. Navíc mi fotky chytly jakési logo, pod ním je číslo fotky, ale nevidím náhled i když si dám největší ikony. Facebook mi tyto fotky nepřijímá, musím si některé fotky formátu jpeg dávat úplně nesmyslně na plochu, abych s nimi mohla pracovat. Pokud někdo pracuje v Capture, prosím poraďte jestli nemám nějaké chybné nastavení.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 03.02.14 23:44

Dobrý den, já tento program neznám, ale vše bude asi v jeho nastavení. Zřejmě tam bude i funkce vkládat logo programu (nebo to není plný program a loga se nezbavíte).

Nevím, proč ho nutně potřebujete - možná by bylo jiné řešení. Pro úpravu fotek je asi dostačující program IrfanView (je tam i katalog s náhledy). Zdravím!

http://www.slunecnice.cz/sw/irfanview/

doplněno 04.02.14 11:58:

jarm - dobře. Nevěděl jsem, jak jste znalá práce na PC a v editaci fotek. Tak, asi bude nejlepší domluvit se na nastavení a vysvětlení toho programu s tím, kdo ho doporučil.

Ohodnoceno: 2x

Od: jarm®
Datum: 04.02.14 11:24

Bylo mi to doporučeno na zpracování focení do RAWu s tím, jak udělám základní opravy, tak si fotku převedu ve formátu jpeg do editoru - používám Zoner studio, tam udělám další úpravy. Zoner studio má i zpracování z RAWu, ale v Capture má lepší výchozí úpravy. Jinak na organizování fotek a následné sdílení na google albech mám Picaso.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.