Tiskárna přestala tisknout fotografie

Od: Datum: 15.12.13 23:02 odpovědí: 6 změna: 17.12.13 23:09

Poraděnkové milí, zase prosím o radu. Pracně jsem si vytvořila v počítači PF, chtěla jsem si je vytisknout a... tiskárna HP Photosmart C5280 All-in-one mi je ne a netiskne. Normální tisk z Wordu, skenování a kopírovnání dokumentů je v pořádku, ale fotografie nejde vytisknout. Tiskárna stále nabízí tisk z paměťové karty, to jde a je v pořádku, ale na zadání příkazu k tisku z PC nereaguje. Když se podívám do toho základního menu v PC na "Ovládací panely - Zařízení a tiskárny", tak se tam ani příkaz k tisku neobjeví a píše mi, že počet dokumentů ve frontě je 0. Dosud bylo vše v pořádku, ale nevíme, zda nebyl dán (na tiskárně) pokyn k jinému úkolu, ale ani tlačítkem STORNO se nic nevyřešilo. Prosím o radu, jak problém řešit. Snad bude mít někdo z vás, zkušených, pro mně, laika naprostého, radu. Děkuji předem všem... Zmatenka

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.12.13 23:09

Nemůže být ten obrázek třeba tak velký (hodně vysoké rozlišení nebo použití až moc velkého počtu fotek), že to prostě počítač nezvádne zpracovat aby to mohl poslat do tiskárny?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.12.13 23:21

Díky za odpověď, ale jsem si jistá, že ten obrázek není nic extra. Takových už vytiskla tahle tiskárna hromadu. Zkoušela jsem tisknout i jen jeden ve velikosti pohlednice a - nic! Tak nevím...

Datum: 16.12.13 01:04

Sorry, vybíráte při tisku fotografií správnou tiskárnu? Aby to nebyla nějaká virtuální ...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.12.13 12:09

Dík za upozornění, ale OPRAVDU je to přesně ta tiskárna, která je k počítači připojena. Je fakt, že někdy je problém a jeho řešení tak triviální, ale tohle není ten případ. Kéž by byl! Pořád to nejde...

Datum: 16.12.13 13:24

Asi se něco popletlo v ovladači tiskárny. Zkuste tiskárnu softwarově odebrat (smazat v Nastavení - Tiskárny a faxy) a znovu ji nainstalovat, t.j. "Přidat tiskárnu". Možná budete potřebovat instalační CD tiskárny s ovladačem, ale ten se dá vyhledat i na webu.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.12.13 23:09

Sice to dalo zabrat, domlouvala jsem jí, nadávala, vyhrožovala, prosila, pak vypnula ze sítě, z PC, nechala to tak přes noc, pak odinstalovat, nainstalovat, nechtělo se tomu, museli jsme to opakovat několikrát, dokonce jsme volali i tu zákaznickou podporu na HP, ti nás po vyzpovídání ale odkázali jen na servis. K tomu ale nedošlo. Ani nevíme, co z těch pokusů zabralo, ale nakonec jsme ale byli úspěšní, tiskárna se umoudřila a tiskne. Takže vytištěné PF snad dojdou včas. Ještě jednou děkuji všem.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.