Změna search boxu a domovské stránky

Od: Datum: 13.12.13 19:19 odpovědí: 8 změna: 14.12.13 08:37

Ahoj. Nainstalovala jsem si program Avira Antivirus a kvůli němu se mi "podělal" celý internet tim způsobem, že mm ted místo vyhledávacího políčka google vyhledávací pole "Ask"... To samé se mi stalo s domovskou stránkou, která bývala taky google, ale ted je to ten Ask... Takové červené kolečko a v něm bílý nápis Ask.

Netrvám na domovské stránce google, jen mi prosím poraď te, jak nastavit nějakou jinou domovskou stránku a jak změnit ten search box na google (to samé jako byl dřív někdy problém s tím Bingem, který nahrazoval google v tom search boxu :D ), děkuju moc! :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.12.13 19:29
avatar

Odinstaluj ASK toolbar. A příště při instalaci čehokoliv pečlivě čti všechna okna co se ti kde nabízí, co je kde zafajfkovaný atd. Internet se ti rozhodil právě instalací ASK, která je asi u instalace Aviry. Kdybys četla co instaluješ, zrušíš při instalaci zatržítko na instalaci ASK a nebyly by žádný problémy.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: joolie*
Datum: 13.12.13 19:47

děkuju :) jinak, tam nic takovýho k přečtení opravdu nebylo, já vždycky všechno čtu pečlivě... Jen tam bylo na výběr buď ruční nebo automatická instalace, tak jsem dala tu automatickou, protože nejsem expert přes počítače :D (asi je to vidět)

Ale děkuju moc, hned to udělám :)

Datum: 13.12.13 19:54
avatar

Tak příště dej tu ruční instalaci, neboj se, že bys něco zvojtila. Tam bys pak i viděla tu nabídku na instalaci ASK. Ale ono nejde jen o ASK, je fůra jiných programů, který se instalují spolu s jinýmy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: joolie*
Datum: 13.12.13 20:01

dobře, budu se tím řídit :D hele, ted jsem odinstalovala ask toolbar, dokonce jsem pak i restartovala počítač, přesně jak to po mě chtělo, ale v tom internetu ho pořád mám, co teď?

Datum: 13.12.13 20:05
avatar

Tak to budeš muset udělat ručně, změnit domovskou stránku a vyhledávač. Ale já ti dokážu poradit tak nejvejš s Operou, jiný prohlížeče nepoužívám a tedy netuším kde se to nastavuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.13 20:55
avatar

Použij AdwCleaner, ten ti vyčistí i případný další bordel (adware).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: joolie*
Datum: 13.12.13 22:12

Děkuju! Opravdu moc jste mi pomohl! :)

Datum: 14.12.13 08:37
avatar

Jolie, ptáš se sice na něco jiného, ale má odpověď se ti může hodit do budoucna:

Za problém s tollbarem Ask nemůže Avira. Ta jen nabídla možnost instalace, kterou jsi pravděpodbně jenom automaticky odklikala. (Nesledovala´s průběh instalace a neodškrtla políčko u nabídky/nabídek.)

Dej si na toto při instalaci nového SW do PC pozor, instalaci těžko odstranitelného SW nabízí čím dál více programů. Ohlídání instalace zabere méně času, než pozdější snahy o odinstalaci nechtěného SW.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.