Nefunkční mechanika

Od: Datum: 13.12.13 13:55 odpovědí: 6 změna: 13.12.13 19:15

Dobrý den.

Po přeformátování počítače nefunguje záznam na CD. V programu NERO si připravím vše, jak má být, vložím CD do mechaniky a při pokynu "Vypálit" se ihned na Neru objeví sdělení "Neodpovídá". Při tom se dost ošklivě zabloguje PC. Samotná Mechanika je v pořádku(přezkoušena) a v režimu "Přehrávání" pracuje normálně.

Díky za každou radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.12.13 14:10

Za zkoušku to určitě stojí:

Typické chybové hlášky při výskytu tohoto problému jsou:

• Zařízení nepracuje správně, protože systém Windows nemůže zavést požadované ovladače.

• Ovladač tohoto zařízení nebyl vyžadován, a proto byl zakázán (kód 32 nebo kód 31).

• Registr může být poškozen.

• Ovladač zařízení byl pro tento hardware úspěšně zaveden, ale nelze najít hardwarové zařízení.

Dá se s tím vůbec něco dělat?

Oprava vypalovačky hotfixem

Tento problém se může objevit po instalaci nebo přeinstalaci programu na vypalování, případně instalaci Vista Service Packu. To, že se projevuje i v jiných systémech nainstalovaných na pc je způsobeno softwarovým ovládáním hardwaru, které je často používáno zejména na noteboocích _ podobně se používá k zapínání/vypínání wifi nebo bluetooth.

Tuto chybu můžete vyřešit následujícím způsobem:

• Stáhněte si nástroj pro opravu tohoto problému Microsoft FixIt

• Spusťe tento program, odsouhlaste licenci a počkejte na dokončení automatizových oprav

• Restartujte systém

• DVD mechanika by již měla fungovat bez problému

Pokud tato utilita váš problém nevyřeší, je možné že je problém jinde a opravdu se jedná o hardwarové poškození mechaniky nebo jinou závadu. Pozornost také můžete věnovat stránce nápovědy popisující toto chování.

http://www.radirna.cz/hardware/nefunkcni-dvd-mechanika.html

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.12.13 15:26

Díky za podrobnou radu. Musím však doplnit, že jsem poučený laik a tak některým odborným výrazům moc nerozumím. Zkoušel jsem Fix, ale odpověděl mi toto:"Nástroj Microsoft Fix nelze použít ve vašem operačním systému nebo verzi aplikace". Ještě doplňuji, že před úpravou PC (když mi vše fungovalo), jsem používal operační systém XP a nyní 7. Nemůže to souviset? Díky

Od: ben®
Datum: 13.12.13 14:18

Dobrý den, ještě zkuste jiný vypalovací program, jestli není problém v aplikaci NERO. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.12.13 14:49

Nero jiz sice delsi dobu nepouzivam, tak ani nevim jestli v nove verzi se to udrzelo, ale; Byl tam ToolKit, ktery proveril krome schopnosti vypalovat ruzne typy disku i spravnost ovladacu a moznost prejit na Nero radice namisto Windows drivers. Pokud to tam je a i kdyby to hlasilo, ze stavajici jsou OK, tak bych to prepnul cvicne na ty druhe

Datum: 13.12.13 15:29

Díky. Ke své škodě však musím dodat, že jsem poučený laik a tak Vaše rada je pro mne hodně složitá. Moc se stydím ...

Datum: 13.12.13 19:15

XP umí vypalovat sama CD , WIN7 a 8 vypalují DVD v základním režimu bez vypalovacích programů. Vyzkoušejte na RW mediu. Pak řešit

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.