Propojení TV, PC a internetu

Od: Datum: 10.12.13 10:33 odpovědí: 6 změna: 16.12.13 04:35
avatar

Jak připojit, kde co nastavit?

Mám LED TV Samsung UE32D5000 a chtěl bych ji připojit k internetu. Internetové připojení mám do PC ve vedlejším pokoji. Jde propojit PC s TV aby na TV bylo možno sledovat obsah monitoru PC? Kde a jak co nastavit?

Má někdo s propojením PC , TV a internetu zkušenost?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od:
Datum: 10.12.13 11:14

Ano, televizor lze připojit jako monitor k počítači, TV má vstup z počítače (D-sub). Na TV zvolíte vstup PC a na počítači nastavíte vhodné rozlišení. Lze využít i vstup HDMI, má-li počítač HDMI výstup.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.13 11:49
avatar

Já bych koupil HDMI kabel (prodávají i 20-30m dlouhé a pokud máte novější Smart TV, tak je možné i HDMI kabelem nasdílet Internet). Jinak bych ještě dokoupil LAN switch nebo připojil jen LAN kabelem TV k routeru/switcheru, aby TV měla vlastní přístup na Internet a do domácí LAN sítě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.13 11:51
avatar
Jestli je to tzv. "chytrá " televize tak se nechá chytit internet přímo přes wifi bez toho že by musel běžet počítač. Pokud to není smartTV a byl by problém tahat kabely, dá se od 700 koupit do hdmi výstupu takzvané MINIPC Což je počítač velikosti větší flešky na bázi androidu. Tím se udělá z každé televize s HDMI plně funkční počítač, multi mediální centrum.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: jvn®
Datum: 15.12.13 23:18
avatar

počítač je bohužel starší (cca 8let) a nemá HDMI výstup :(

Nešlo by u PC dát rozdvojku na LAN (přívod internetu) a zapojit TV pomocí vstupu Internetu? Půjde pak TV jako duální monitor PC?

Datum: 15.12.13 23:49
avatar

Nebo DVI + 3,5 jack kabel.

Rozhodně bych koupil switch nebo router na 4xLAN konektory a koupil nějakou novější grafickou kartu s DVI či HDMI konektorem za pár stovek na Aukru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.13 04:35
avatar

Bráška má skoro tutéž televizi a ano, jde i přes kabel připojit k LAN a internetu, ale v zásadě se jen zase sdílí to, co je na jiných přístrojích, třeba počítači, není to ta takzvaná chytrá televize, co má i svoje aplikace, takže teď to máme vyřešené tak, že rovnou je propojený jeho počítač s televizí, zvuk normálním kabelem a obraz, protože grafická karta má HDMI taky jen zvuk tak protože má DVI výstup, tak jsme pořídili DVI-HDMI kabel a tím. A teď může cokoli pustit na počítači a sledovat to na televizi. Pokud ovšem je v plánu sledovat televizi a na počítači zároveň dělat něco jiného, pak ano, pak si kupte LAN kabel a switch a připojte to a na počítači nainstalujte Samsung AllShare. Je možnost tedy koupit i předražený WIFI adaptér, pokud máte WIFI, tím se sice vyřeší to, že na internet není potřeba tahat kabel, ale obzvlášť někde může rychlost takového připojení kolísat a samozřejmě pokud už wifi nemáte, tak by byla další investice navíc. My osobně jsme dali všude přednost kabelu, ale wifi router máme kvůli mobilu taky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.