Tiskárna netiskne text

Od: Datum: 09.12.13 20:37 odpovědí: 10 změna: 10.12.13 13:31

Ahoj, mám takový divný problém s tiskárnou. Když napíšu text do wordu a chci jej vytisknout, tak vyjede z tiskárny jen prázdný list, ale když ten text vyfotím print screenem tak to v pohodě vytiskne. Nevíte kde je problém a jak to udělat aby tiskárny tiskla normálně text?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ft
Datum: 09.12.13 21:39

je to HP 2515 něco,přesně řeknu zítra, zkoušela jsem tisk do PDF, zaschlá hlava není a nemůže být, před týdnem jsem v pořádku tiskla, zkoušela jsem i open office, poznámkový blok a dělá to pořád. Nejsem si vědoma, že bych chytla vira nebo tak něco.

Datum: 10.12.13 08:28

Je to HP 2515

Od: bmbx®
Datum: 10.12.13 09:24

Jak jste si jistá, že nemáte zaschlé trysky nebo prázdný černý inkoust? Všechno nasvědčuje tomu že netiskne černá. Text bývá tištěn černým inkoustem, vše ostatní je tisknuto barevným i černá (směs všech barev).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.12.13 10:24

Fotky to normálně vytiskne, i text, pokud ho uložím jako obrázek např. print screenem. Navíc před týdnem jsem v pořádku tiskla.

Datum: 10.12.13 10:40

je zaschlá barva - část tiskové hlavy, kde se tiskne text. Tvoje tiskárna má 2 náplně - černou a barevnou. Pokud víš jistě, že v černé náplň ještě je, pak nezbývá než vyčistit tiskovou hlavu. Ta se z tiskárny vyndá a dá do misky s vodou (někdo přidává kapku jaru) tak aby asi 1 cm byla ponořena. Většinou stačí nechat 24 hodin - v mém případě jsem to musel nechat 3 dny, až pak tiskla dobře.

První pomoc je ještě fce v tiskárně - čištění trysek - ovladače tiskárny.

Datum: 10.12.13 10:57

OK, vyzkouším, přinejhorším by měla být ještě v záruce, takže výměna :( fakt, člověk aby si dneska kupoval každých 14 dní novou tiskárnu :(

Datum: 10.12.13 11:01

Na internetu jsem četla něco obdobného, ale místo do vody to dávali do technického lihu.

Od: bmbx®
Datum: 10.12.13 12:26

Líh ne, nejlepší je miska, malá hladinka vody, ohřát v mikrovlnce až do varu a do toho pak cartridge položit. Psala jste že vyfocený text to vytiskne, takže znovu opakuji:

Text se tiskne černým inkoustem (myšleno přímý tisk textu z jakéhokoliv textového programu, vše ostatní (fotky, pdf s obrázky...atd. byť budou černobílé tak se netisknou černým inkoustem, ale mísením barevných inkoustů. (všechny barvy dohromady dávají černou) Proto je dle popisu závada víc jak jasná - netiskne černý inkoust - ucpané, zaschlé trysky, nebo došel.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.12.13 13:03

OK, vyzkouším, kdyby to nepomohlo, tak by mělo pomoct koupit novou černou barvu že?

Datum: 10.12.13 13:31
Jeli součástí barvy tisková hlava, pak na 100%

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.