Zaseklý papír a utržený

Od: Datum: 09.12.13 13:08 odpovědí: 11 změna: 09.12.13 21:04
avatar

Ach jo, zase problém. Začala jsem tisknout a uvědomila si, že mi nebude stačit papír, tak jsem tam chtěla v chodu strčit nové listy, ale ono mi to nějak sežralo ten papír nakřivo a ten se muchlal a nešlo to zastavit. Tak jsem tiskárnu vypla z proudu a chtěla papír vytáhnout. To nešlo a nakonec jsem urvala kus a zbytek zůstal vevnitř a tiskárna nefunguje. Co mám dělat? Bůůůůů a béééé, brečím. Pomozte mi prosím někdo!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.12.13 13:13
avatar
Nepíšete co máte za typ. Já bych tam dal papír a vytiskl něco. Papír by měl vyjet.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: 111®
Datum: 09.12.13 13:21

když se zamuchlá, nevyjede... netisknout! zkusit vatáhnout zpět,pomalua opatrně...jestli není vidět tak je to nademontáž tiskárny, takže servis...nebo hodně šikovnej kamarád...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.13 13:52
avatar

Tak děkuji. Tiskárnu jsem podrobila pečlivému zkoumání a objevila vzadu taková dvířka, která jsem otevřela a papír jsem kráááásně vytáhla. *tanec* *uspěch*, takže opět pracuje!

doplněno 09.12.13 13:53:

Jak je vidět, někdy je tím nejšikovnějším kamarádem člověk sám sobě.

Od: 111®
Datum: 09.12.13 16:38

šikovná...nad očekávání...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 09.12.13 13:54

laserovka? Papír je uvnitř držený přítlačnými válečky dost fest a nedá se jen tak lehce vytáhnout dvěm prsty. Je třeba se k němu dostat. Především jste udělala dobře, že jste tiskárnu vypnula ze zásuvky, takže zažehlovací válec vystydne a nespálíte se o něj.

Za druhé se podívejte co je to za typ a jak se do něj leze. U některých malých stolních se dá otevřít kryt s tonerovou kazetou, která se dá opatrně vyndat a pokud je papír zaseknutý pod ní, dá se stálým tahem pomalu vytáhnout ven.

U velkých kancelářských tiskáren s kopírkou a skenerem v jednom se dají také někde vpřechu nebo vzadu najít dvířka, kde je po jejich otevření možná papír vidět. Opět pomalu, s citem a trošku silou tahem za papír se dá papír vytáhnout. Opatrně, aby se nepoškodily vodicí válečky a kolečka. Pokud si netroufáte, zavolejte kolegu, at je to na něj, kdyby něco...

Pokud papír s naneseným tonerem ještě neprojel zažehlovacím válcem, může hodně špinit, takže ho opatrně položte na připravený kus novin, zabalte a vyhoďte. Ruce se mejou studenou vodou, ne teplou, protože toner se teplem zažehluje do papíru a teplem se i fixuje na ruce. Podobně se i případně vysypaný černý prášek opatrně setře prachovkou a vytřepe nasucho, ušpiněné rukávy nebo oděv se nejdříve vyperou ve studené vodě. V horké vodě by se to vytvrdilo a už by to v látce zůstalo.

Pokud si netroufáte a bojíte se poškození tiskárny, zavolejte servisáka, je to sice hodně drahé, ale může přitom udělat periodickou prohlídku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 09.12.13 13:55

suzymoon, pochvala, jste dobrá a rychlejší než jsem to stačil napsat a opravit chyby a odeslat

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.13 16:54
avatar

Riskárna šlape, a já Vám všem děkuji. Není vaš vina, že jsem dost netrpělivá a začnu také koumat. Napřed jsem prostudovala dno, ale tamtudy se do tiskárny dostat nelze. Tak jsem ji obracela ze všech stran a přišla na ta dvířka. Byl tam ten kus zmuchlaného papíru, nadrchaný v rohu. Tak ještě jednou díky.

doplněno 09.12.13 16:57:

A díky za pochvaly, to od kluků obzvláště potěší...

Od: bmbx®
Datum: 09.12.13 17:32

Ono je dobré o těch dvířkách vědět, slouží k čištění válců tiskárny, to je tak když lidi nečtou návody a když je problém tak se divěj :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.13 17:52
avatar

"Když selže vše ostatní, je na čase si přečíst návod." *smich*

doplněno 09.12.13 18:32:

Moje řeč. Návody jsou od toho aby se ztrácely. *smich*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bmbx®
Datum: 09.12.13 17:59

No já návody zásadně nečtu, pak se mi stane že objevím nějakou vychytávku o které se v návodu ani nezmiňují :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 09.12.13 21:04

suzymon, máte dobrou pozitivní zkušenost, že zaseknutý papír (paper jam) vyndat jde, možná se to stane příště zas, stává se to a taky proto tam ta přístupová dvířka jsou.

Nezapomeňte to, co jste udělala naprosto perfektně, že jste před manipulací s tiskárnou a otevřením dvířek vytáhla síťovou šňůru ze zásuvky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.