Co mám s klávesnicí?

Od: Datum: 09.12.13 08:07 odpovědí: 16 změna: 28.12.13 16:46

Dobrý den,

někdy od prázdnin máme novou klávesnici. Psalo se mi na ní vždycky dobře, až asi poslední měsíc je pro mě psaní noční můrou. Vynechává písmena, vynechává mezery. Vše musím pracně opravovat a doplňovat. Údery mám normální, přiměřeně silné, nehty krátké, vážně nevím co s tím je.

Pro ukázku napíši text znovu a bez oprav:

někdy pzdnin máme novou klávesnci. Psalose mi na í vždckydobře, až asi posdní měsíc j pro mě pní noční můro. Vynechává písmena, vynchává mery. Vše musím prcn doňovat aopravoat. dery mámnormáln, přiměně silné, neht krtké, vážn nevm, co s ím e.

Poradíte mi prosím? ůbecm už nbaví psát, šechno musím opravovat! Jaga. *bum* *zed*

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.12.13 08:34

Mám to taky tak, a jak stárnu je to horší a horší.. :).

doplněno 09.12.13 09:17:

Ale bez legrace, dělá mi více či méně každá levná klávesnice. Ta konstrukce je u levných fóliových klávesnic tak promitivní, že stisk prakticky vůbec není definovaný. Kde jsou ty časy, kdy každá klávesa měla svůj optočlen. Ale ty beníze, co by to dnes muselo stát bych za to samozřejmě nedal.

Je poměrně těžké odlišit, které chyby si člověk způsobil sám a za které může klávesnice + PC. Je také rozdíl, jestli píšete v nějakém editoru, nebo přímo v inernetovém prohlížeči. Tam si bohužel každé písmenko nejdříve prohlédne strejda google, než se zobrazí. Ta prodleva může být nepříjemná. Také můžete mít PC zavšivené a něco vám čte klávesnici a zdržuje.

Můžete si nainstalovat nějaký program, který každý stisk klávesy převádí na zvuk, prostě čte nahlas co píšete. To by mohlo pomoci zjistit, kde je problém.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 09.12.13 08:49

Je drátová nebo bezdrátová? Ubezdrátové by mohlo být špatné spojení nebo slabé baterky. U drátové budou buď špatné čudlíky nebo přelomený drát. Jestli je ještě v záruce, tak bych ji reklamoval.

Ohodnoceno: 2x

Od: luke237
Datum: 09.12.13 08:50

Je pripojena kabelem? Nemate v ni nadrobeno jidlo? Nevylila jste na ni kafe?

Jestli to neni neco takhle jednoducheho, tak bych to pri dnesnich cenach beznych klavesnic (od cca 200Kc) vubec neresil a koupil novou. Odbornik by ji sice opravil (rozebral, vycistil, zkratil zlomeny kabel, ...), ale jako laik to neumite a platit za to nekomu, kdo to umi, se vam nevyplati, pokud to neni nejaka vyslovene draha klavesnice.

Za ty nervy vam to nestoji. Kupte si levnou klavesnici a tu svoji soucasnou, pokud je draha, nechte ve skrini do doby, nez si troufnete ji rozebrat nebo prijde nekdo, kdo vam to zadarmo opravi.

Mozna na to ale mate jeste zaruku a dokazete to hodit prodejci na hlavu? :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.12.13 09:07

Ahoj Jago. To samé se mi stalo asi před rokem na noťasu. Také jsem se zde myslím na to ptala. Musela jsem si koupit novou klávesnici. Já měla notebook ještě v záruce, ale musela bych s ním jet vlakem do Kolína, kde jsem ho koupila. A Ty víš, jak miluji cestování. Blééé.. Tak jsem si musela koupit asi za stopadesát kaček novou a připojit ji k notebooku. Zabírá mi místo, ale jinak to nešlo. Pokud máš koupenou tu přenosnou klávesnici, tak tu už nikde neopravují, protože je levnější koupit jinou. Nijak se s tím nezdržuj a kup si novou. Já měla to samé, vynechávalo mi asi šest písmen a z počítače lezly koniny. Ale zase jsem se dost nasmála...

Datum: 09.12.13 09:28

Pohledej účet a reklamuj. Mi to takhle dělalalo a bez řečí mi ji vzali a dali novou. ;) Jednou mi také vyblbovala a zjistila jsem, že tam mám pod klávesami drobky. Vnouček u Vincenta svačil sušenku.

Datum: 12.12.13 13:45

Mi to takhle dělalo?

Snad Mně, ne?

Od: luke237
Datum: 12.12.13 14:23
Oboji je spravne. Asi to zalezi podle kraje, co lide vice pouzivaji.

Datum: 12.12.13 14:54

Ale ne, ne, ne. Skloňování je správně, ale na začátku věty nelze použit mi, jedině mně. V některých pádech jsou možné krátké tvary, které se však nemohou pojit s předložkami. Tyto tvary jsounepřízvučné, tvoří příklonky k předchozímu slovu, nemohou tedy stát na začátku věty. Vazba

Mi to takhle dělalalo

je naprosti nepřípustná, bez ohledu na kraj. Po ravdě, mně působí přímo fyzickou bolest.

doplněno 12.12.13 15:03:

Sorry, po pravdě A dělalalo

doplněno 13.12.13 10:24:

Tvar mi se nepoužívá ani po předložkách, ale myslím, že málokdo bude volat na psa: "Ke mi!" Tak nechápu, jak někdo může říci "Mise to taky stává".

Datum: 13.12.13 10:48

Kartaginče, vy mně přivádíte do velikých rozpaků. *hi* *plac* Mám obrovské mezery ve mě, mně a také v čárkách, ale už jsem to vzdala. Lepší to už nebude! Nikdo nejsme dokonalý! Co už?! :D

Datum: 13.12.13 12:16

Já se omlouvám, jinak si vás vážím a sám taky dělám chyby, a ne vždy jsou to překlepy. Ja pravda, že zrovna tohle se mi bytostně příčí, ale napsal jsem to jednou a nechtěl jsem se k tomu vracet. Jenže zrovna nedávno tu byla právě o tomhle diskuze (https://www.poradte.cz/skola/…it-mi-a-kdy-mne-v-3-padu.html) a to mě přimělo ke stručné připomínce. A mé následné poznámky se týkaly hlevně Lukeho (kterého taky uznávám) a toho, že zřejmě nepochopil, oč mi vlastně šlo a obhajoval něco jiného.

Ale ono nakonec je důležité, abychom si rozuměli. Už jsem se odnaučil reagovat i na vyslovené hrubky, kterých je na poradně "neúrekom", tak ještě jednou, nic ve zlém.

(Mimochodem, užívání čárek je občas hodně složitá věc a někdy tápají i češtináři.

Datum: 10.12.13 06:46

Dobrý den, děkuji vám všem za rady.

Klávesnice je normální, drátová. Byla dražší, ne jako ty běžné za 200 korun, které vzpomínáte. Koncem prázdnin jsme měnili počítač za jiný, sice repasovaný, ale lepší, rychlejší a naše původní klávesnice nešla připojit. Byl tam jiný typ zdířky. Proto nám pracovník dovezl jinou, která se tam hodila, stála kolem 600 Kč. Možná by sehnal i levnější, ale znáte to. A ta teď zlobí.

Je to pár měsíců, co ji máme, pohledám záručák a budu ji reklamovat. U počítače se nestravujeme, takže ty drobky by tam být neměly a kávu nepiju vůbec.*:)*

Tak díky všem a těším se, že brzy už budu psát pořádně. Víte, co to dá práce opravovat text? *bum* Jaga.

Datum: 10.12.13 07:18

Zdravím, no doporučovat Vám klávesnici jakou mám já nebudu, protože ta už se mezi normální neřadí, ale kdysi ... fakt kdysi hodně dávno před cca 20-30 lety jsem klávesnice běžně opravoval, neboť byly součástí počítačů a musím Vám říct, že dnešní počítačové klávesnice jsou děs a hrůza. Jde o to, že pokud nemáte nějakou Wifi, a jiné bezdrátové, tak jsou to China šmejdy, které mají tak málo vodivého materiálu, že by člověk brečel. Pokud máte standartní gumové doteky pod klávesami, tak to je snad úplně to nejhorší co Honkong do EU dováží. Chvilku to vodí signál, chvilku ne, včak máte čas a každou klávesu můžete mačkat 1 -10x.

V žádném případě. Vemte zboží a vyreklamujte. Jedno co jsem zjistil, tak nešetřit na polohovacích a klávesových periferiích. Koupit levnou myš a klavesnici .. to bych už nikdy neudělal. Já sice používám sceciální makro klávesnici za nějakých pár tisíc a dokovací myš taky za víc než tisícovku, ale nejde na ně dopustit.

Ohledně jak píšeš: u klávesnice se nestravujeme ... prach a drobky jsou sice hrůza a děs, ale ani ty by neměly běžně klávesnice vyřadit. Ale kdo ví, kdo jak nad klávesnicí jí :), pokud tam je rohlík z kávou a klávesy nejdou stisknout to už je asi jiná písnička :)

Tak ať ta reklamace hlavně vyjde

Datum: 12.12.13 04:48

Dík všem, poslala jsem email do té firmy. Hned mi odpověděli, že v klávesnici bude nějaká vada a že nám za ni dají novou. Až prý pojedou kolem. Nevím, kdy to bude, firma je 20 km od nás, ale příslib mám a naděje umírá poslední. Tak věřím, že se podaří. Jaga.

Datum: 28.12.13 16:46

No jo, jak to dopadlo? Zapomněla jsi napsat. Jak se prodejce zachoval?

Od: takeshi*
Datum: 28.12.13 16:18

Jedině rozebrat a vyklepat všechen bordel..

Já mám apple wired keyboard a funguje mi už tři roky a stála mě asi 1300 kč..

Ale to je maximum kolik bych za to dal vždycky jsem měl max do 400kč

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.