Koupě notebooku - doplatek za windows?

Od: Datum: 08.12.13 20:57 odpovědí: 9 změna: 09.12.13 08:57

Dobrý den, mám dotaz. Na aukčním serveru jsem koupila notebook se vším co má mít. Nyní mě ovšem prodejce kontaktoval s tím, že se unáhlil a ntb jen tak prodat nechce. Buď mu mám tedy doplatit částku za originální windows a pošle mi ho i s nimi anebo nezaplatím a on mi pošle notebook sice i s windows ale bez licenčního čísla.

Tak se chci jen zeptat, jak byste dál postupovali vy? Díky moc za názor.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.12.13 21:03

Napráskat ho Aukrotýmu. Ať ho srovnají, vyděrače!

Ohodnoceno: 5x

Datum: 08.12.13 21:03

Já bych trval na dodání tak, jak byl prezentován a za cenu, kterou si prodejce nastavil. Případně bych od aukce odstoupil, samozřejmě s patřičným komentářem.

doplněno 08.12.13 21:12:

Noťas přece seženeš i jinde. Jestliže něco vystavím na Aukru za nějakých podmínek, tak je dodržím i kdybych ta tom měl výjimečně prodělat. Tenhle prodejce rozhodně není seriózní.

Ohodnoceno: 2x

Od: morena*
Datum: 08.12.13 21:07

Díky Vám za názor. Přesně tohle jsem si myslela i já, že je to nefér jednání. Blbý je jenom to, že na ten noťas dost pospíchám tak nevím, jestli ho mám vzít nebo zas hledat dál :(

Datum: 08.12.13 21:16

Už bych ale měl strach, že když budu trvat na podmínkách aukce, může prodejce noťas poškodit nějak jinak. Asi už bych do toho nešel.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 08.12.13 21:19

hmm máte pravdu ... pořád nad tím přemýšlím ale raději budu tedy zase hledat dál, i když se mi nechce, než podporovat neseriozni jednání. Díky moc za názory!

Od: moto®
Datum: 08.12.13 21:19

Licenční číslo jde snadno zjistit, umí to některé diagnostické programy nebo utilitky, třeba zde: http://www.slunecnice.cz/sw/produkey/

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.12.13 21:26

A nebyl by s tím potom nějaký problém? Nerozumím tak moc těmto věcem tak bych nerada někomu naletěla :-/

Datum: 08.12.13 21:32

Teda pěkně nefér jednání prodejce. Tyhle prodejci nemají na Aukru co dělat.

Datum: 09.12.13 08:57

jestli v popisu bylo, že je vč Windows (ne bez OS popř s Linuxem) pak trvejte na licencovaných windows - jinak ho můžete naprášit, že prodává kradený software. Asi se pak umoudří. ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.