Výběr malého case/chlazení karty

Od: Datum: 08.12.13 18:18 odpovědí: 7 změna: 09.12.13 09:50

Ahoj, mám v plánu pořizovat PCIe kartu, která ale lze připojit i přes USB. Protože poběží nonstop, a nechci mít nonstop puštěný PC (kvůli spotřebě), rozhodl jsem se pro USB připojení k desce Raspberry pi. Jenže nyní řeším problém s chlazením. Raspberry nepředpokládám, že se bude nějak enormně zahřívat, ale ta karta zřejmě ano. Tedy sháním zřejmě nějaký malinký "case" s pár větráčky, do kterého se vejde Raspberry pi a PCIe karta (rozměry jako kterákoliv grafická). Ví někdo o nějakém, nebo napadá vás někoho lepší způsob jak tu kartu uchladit?

Předem díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.12.13 18:40
I poměrně výkonné grafiky bývají ve verzích silent s chlazením heat pípe. Rapsberi výkonově stejně extra grafiku nevyužijou. Takže bych vybíral grafiku bez větráku a jestli už ji máš, pravděpodobně by šla podtaktovat a chlazení nahradit pasivním. Druhý tip co mě napadá je - za časů před nástupem externích disků se dělaly vysouvací přenosné šuplíky do rámečku pro optickou mechaniku. to by jako case stačilo, velikosti odpovídalo a většina měla i větráček k chlazení disku nebo aspoň přípravu pro něj.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.12.13 18:55

Ona to není grafika, to bylo jen pro přiblížení velikosti.. Jedná se o ASIC bitcoin miner :)

Datum: 08.12.13 19:08
Stroj na peníze?
Ten šuplík se určitě dá lehko splašit.

Datum: 08.12.13 19:09

Nevíš kde? Nevím ani moc jak to nazvat, a na dotaz "šuplík s větráčkem" mi google asi moc neodpoví :D

Datum: 08.12.13 19:26
Kdybys byl od HK tak mám jeden historický doma. Obavám se ale že na posílání poštou by poštovné bylo vyšší než hodota "zboží " Zkus nějaký Pc bazar.

Datum: 08.12.13 23:00

Která verze je to? Všechny kromě Monarchu mají vlastní krabičku, takže by snad stačilo RPi dát taky do nějaké krabičky a položit ho na tuto věc. Spíš bych si dělal starosti, jestli na RPi bude fungovat potřebný SW a jestli takový minipočítač bude mít potřebný výkon (podle mne ani jedno).

doplněno 08.12.13 23:02:

A Monarch žere až 350 W, takže bys k tomu musel mít i zdroj a to už by rovnou mělo smysl to zabudovat do normálního počítače, případně aspoň do nějaké mATX bedny.

Datum: 09.12.13 09:50
http://virtualminingcorp.com/…product=25&controller=product
doplněno 09.12.13 09:54: Samozrejme maji tam i kompletni reseni s casem a se vsim, ale vzhledem k cene jsem jeste zkousel najit jine reseni :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.