Červené oči z monitoru

Od: Datum: 29.11.13 19:12 odpovědí: 9 změna: 30.11.13 00:40

Mám takový problém když hraju pc tak mam červené oči nevíte proč?

Muže mi doktor zakázat koukat do obrazovky?

Na pc jsem tak 1-2 hodiny denne větčinou večer (a na silvestra díl.)

Když už mám tenhle problém tak se chci zeptat eště na jeden.

Před očima vidím takové černé pavučinky (mžitky) Muže to být s pc nebo z čeho to muže být? (když se kouknu na světlou plochu nebo když jsem ve tmě tak vidím takové zrnění)

Předem díky za odpověd.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 29.11.13 19:21

1-máš citlivé oči na obrazovku 2- Ano může 3-šel bych okamžitě k očnimu protože to může být zákal (a to není sranda)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.11.13 19:21

červené oči z pc jsou normální, i když 1-2 hodiny není zase tolik... Rozhodně je ale mýtus, že počítač kazí oči, takže toho se bát nemusíš. Jeden můj kamarád má speciální brýle, které si nasazuje, jen když je právě dlouho na počítači, aby ho ty oči nebolely, možná bys to mohl zkusit zkonzultovat s očním lékařem. Zakázat ti to doktor rozhodně nemůže, maximálně mě napadá, že by mohl jen poradit, abys to omezil, ale nic zakazovat nebude.

Ty mžitky nebo pavučinky vidím někdy taky, většinou když dlouho zírám do světla, není to ono? :P jestli to je ještě něco jiného, tak rozhodně zajdi za očním, už i třeba kvůli těm červeným očím... Nemusí ti rovnou dávat brýle, myslím že bohatě ti budou stačit jen nějaké zvlhčovací kapky. :)

Datum: 29.11.13 19:24

U doktora jsem z mámou byl a ten mi řekl že to nic není

Datum: 29.11.13 20:51

jestli ti řekl, že to nic není, tak asi není, jen dělej ty přestávky, jak už tu někdo psal a bude to v pořádku :)

Datum: 29.11.13 19:27

Obecně práce na počítači oči nepoškozuje. Jiná věc je, pokud monitor sledujete velmi pozorně po dlouhou dobu. Oči tolik nemají uvolnění spočívající v zaměřování na různě vzdálené cíle, nemrkají, vysychají a začnou červenat a pálit. Oči se mnohem rychleji unaví při dlouhodobé práci nebo hrách zejména na noteboocích, které mají menší obrazovky než PC. Doporučuji to s hraním nepřehánět a dělat přestávky, aby si oči odpočinuly. Pokud jde o ty černé pavučinky nebo tečky, které vidíte proti bílé stěně, to může nejlépe posoudit oční lékař. Může jít o příznak nějaké nemoci očí, ale nemusí. Sám někdy vidím černé ečky. Oční lékařka mi po vyšetření řekla, že to nic není, je to běžné a je dobré na to nemyslet. Teď už to nevnímám. Ale vy se raději nechte vyšetřit, abyste něco nezanedbal.

doplněno 29.11.13 19:35:

Opravuji: černé tečky.

Datum: 29.11.13 19:28

Hraji pc hry Nějakej den je to dobré nějakej den horší

doplněno 29.11.13 19:32:

Ok zajdu tam z mámou ještě jednou Díky za odpovědi

Od: majco
Datum: 29.11.13 19:52
1 od obrazovky ci pocitaca alebo televizora musite byt vzdialeny min 3x tolko ako je vyska obrazovky pre nepokazenie si zraku
2 pri pc treba mat zazatu aspon nocnu lampu pretoze jedine co svieti je monitor a oci sa sustredia len na svetlo z neho okolita oblast je slepa teda tmava a tym monitor viac taha oci cim oci viac unavuje a otom cervenaju..je to od unavenych oci..
3 to co vidis je na bielom podklade je uplne normalne..svetlo je sirene molekulami alebo casticami kazdy svetelny luc ci svetla alebo slnka sa od kazdej castice odraza takze to mas ako ked prsi a svieti slnko a ty vidis duhu je to spektrum odrazenych farieb..preto vidis niekedy take veci ako keby to boli bakterie pod mikroskopom..

Od: buss®
Datum: 29.11.13 19:53

Ten tvůj čas u počítače je nic. Co mají říkat učitelé a jiní, co u toho sedí celou pracovní dobu a více. To bude něco jiného. Ale občas zvedni oči do dálky, máš je tvrdě zaostěné na obrazovku.

Datum: 30.11.13 00:40

Chce to pro jistotu kvalitní monitor s LED podsvitem a pokud možno ne s frekvenční regulací tohoto podsvitu. To potom bliká stejně jako LCD se zářivkami. Sedím skoro každý den před monitorem (resp. 2 monitory) -náct hodin a pohoda. Jen to chce mít v místnosti světlo - ne moc silné, ale nějaké je potřeba. Mít jen svítící monitor a kolem tmu, to je nejhorší. 1-2 hodiny, to je směšné, i za "mlada" jsem seděl u PC mnohem dýl, většinou tak dlouho, že jsem u něj i někdy usnul :) A s očima problém nemám i když jsem donedávna koukal do CRT, takže PC asi skutečně oči nekazí. Co je důležité a málokdo si to uvědomuje - chce to mít dostatečnou vlhkost v místnosti, nejlépe třeba odpařovače na topení.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.