Vyhláška 50 pro IT?

Od: Datum: 29.11.13 10:05 odpovědí: 8 změna: 02.12.13 10:26

Dobrý den,

chtěl bych se optat zda někdo nevíte jestli je nutná výhláška 50 v případě : Chci začít podnikat v nabídce služeb v IT( vyměna komponentů. nákup komponentů atd.. Mám to jako vedlejšák k vysoké škole.. ale to je asi nepodstatný problém.. Na živnostáku mi nebyli schopní říct jestl jo nebo ne :/

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dexx®
Datum: 29.11.13 11:04
avatar

Pokud nemáš elektro vzdělání a praxi, tak ti jí stejně nikdo nedá.

http://www.elektro-jordan.cz/vyhlaska50

doplněno 29.11.13 11:12:

Ještě dotaz - jakou živnost ( název ) by jsi si otevíral?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.13 18:28

Ale jděte... i v tom odkazu který uvádíte se píše, že bez vzdělání může mít § 4.

Vím to, protože ho sám mám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koumes
Datum: 01.12.13 22:42

A víte k čemu je vám § 4? Je to Pracovník poučený, a může obsluhovat elektrická zařízení. Obsluhou se pro tyto účely rozumí činnost, kdy nepotřebujete nástroje (šroubovák) Takže ve chvíli kdy potřebujete lézt do pixle počítače, už to není obsluha.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.13 10:26

Já vím, že je mi to k ničemu, ale zaměstanavatel vyhlášku 50 požaduje, vyslal mne na školení, ale s mým vzděláním vyšší § než č.4 dostat nemohu.

Svou odpovědí jsem jen upravoval předchůdce, který tvrdil, že na vyhlášku 50 je třeba mít elektrotechnické vzdělání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.13 11:36

Myslím si, že ano! Vyhláška 50 je rozdělená do více podksupin, jako pro VN a NN. Když jsem dělalamaturu,tak pak jsme museli i povinně na vyhlášku 50, aby jsme mohli dělat v oboru a měli to platné na rok. Obor: Mechanik elektronik pro výpočetní a organizační techniku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 29.11.13 18:13

Potřebné požadavky na vzdělání jsou v přílohách živ. zákona. Pro nákup, prodej přece je logicky nutné nic. U oprav nejspíše živnost řemeslná (i u volné jsou opravy ...). A když nahlédnete do té padesátky, pro co je určena? Vysokošlolák si není schopen pomoci?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.13 18:29
avatar

Pokud se chces zivit zasahem do pocitacu, pak pochopitelne vyhlasku 50 potrebujes. Ono dokonce na ruznych komponentech a nekdy i na fakturach byva napsano, ze vymenu smi provadet pouze osoba s platnou vyhlaskou 50,

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koumes
Datum: 02.12.13 00:16

Abych odpověděl na Váš dotaz. Na samostatnou činnost potřebujete nejmíň § 6. Na ten je třeba vzdělání v elektrotechnice a praxe. Praxe stačí jen čestným prohlášením, takže není potřeba shánět potvrzení. Se vzděláním v oboru Elektro, to asi bude horší. § 6 je Pracovník pro samostatnou činnost, což je teoreticky první stupeň kdy můžeš na něco sáhnout, aniž by u toho musel být někdo další kdo dělá dozor, nebo dohled. Každopádně nemyslím, že by někomu vadilo zkoušku nemáš, pokud se vyvcaruješ věcí, jako je lezení do napájecích zdrojů a jakékoli zásahy do samotné elektroniky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.