Kabel od notebooku prská

Od: Datum: 27.11.13 14:53 odpovědí: 7 změna: 29.11.13 00:02

Dobrý den,

dnes jsem přišel ze školy, zapojil jsem svůj notebook do nabíječky a během svého nabíjení jsem uslyšel z hlavního kabelu nabíječky nepříjemné prskání a pískání. Zvuk vycházel z hlavního kabelu, ne adapterů. Když jsem kabel vytáhl z elektriky, z vidlice kapala nějaká tekutina a dost to zápachalo. Nechal jsem vidlici kabelu trochu vychladnout, jelikož byl kabel teplý a logicky z toho vychází, že vidlice by měla dvounásobnou teplotu a po té jsem šahl na vidlici a dostal jsem menší elektrický výboj. Nevím, co se stalo. Včera tento kabel ještě fungoval. Je dosti možné. že někdo něco prováděl, když jsem nebyl doma, ale to je vedlejší. Nikdy se mi to ještě nestalo.

Specifikace mého notebooku:

- Notebook: Lenovo IdeaPad Z565

- Typ nabíječky: ADP-90DD B

RAM a procesor mého notebooku jsou pro tento dotaz irelevantní.

Proto se chci zeptat, co je důsledek toho, že kabel udělal toto a jak to mohu opravit. Předem děkuji za odpověď.

Přeji pěkný den


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.11.13 15:03
avatar

Může jít o zkrat v kabelu nabíječky. Vezměte ji sebou do prodejny a kupte nový kabel. Můžete ho na místě vyzkoušet. Tipuji ho asi na 60 Kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mrmarkii
Datum: 27.11.13 15:06

hmm, zajímavé. Myslel jsem, že musím koupit speciální kabel pro konkrétní model mého NT. Taky jsem myslel, že to bude stát kolem 1000 KČ (obě části). Zajímavé.. :)

Datum: 27.11.13 16:39
avatar

Neni mozne ze ti kabel nekdo polil...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.13 17:01
avatar

Záleží o co přesně půjde. Pokud o kabel mezi zásuvkou a trafem tak ten je levný a dobře vyměnitelný, jsou 2 druhy které se používají. Může být zlomený a jiskří... Pokud to je od trafa k ntb tak to je horší...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.13 16:44

Tak na nej taky prskni. zajdi do obchodu a kup novej

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 27.11.13 19:23

v nabíječce by se neměla nacházet žádná tekutina ne? ... kup novou bude stát asi kolem 100 Kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koumes
Datum: 29.11.13 00:02

Kabel neobsahuje nic co by bylo ochotno téct i kdyby to bylo horké. Teda horké a ne žhavé. Tipnul bych si že se nějak dostala voda do zásuvky. Pokud to byla prodlužovačka, tak tím spíš bych řekl že je v ní voda. Na zdi si to neumím moc představit, pokud to není v paneláku, kde jsou jednotlivá patra propojená dutinami a pokud soused nad vámi něco dělá s vodou na zdi, třeba umývá starou barvu, může to téct dutinou až k vám. Vysvětlovalo by to i to kopnutí, protože málo která jiná běžně dostupná tekutina krom vody vede elektřinu. Kabel bych měnil až v případě, že se prskání bude objevovat i po osušení kabelu a v jiné zásuvce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.