Přemostění wifi nebo nová anténa?

Od: Datum: 26.11.13 12:19 odpovědí: 7 změna: 29.11.13 00:17
Ahoj, mám doma v obýváku wifi. Často jsem na druhé straně domu než je router. Mám vyzkoušeno kde stát abych chytil wifi
Ale už mě to nebaví, tak jsem se chtěl zeptat, jak to udělat aby měla síť větší rozsah.

Ovlivňuje nějak nastavení wifi její dosah? Mimo kanálů, vybral jsem ty nejméně využité v okolí.

Mám nějaký TPlink + nepoužívaný asus myslím.
Vůbec nevím jak na to. Koupil jsem větší anténu (cca 30cm) ale moc to nepomohlo.
Diky David

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.11.13 12:27

Mně pomohlo umístit anténu co nejvýš, nebo lépe na půdu. Dále existuje wifi repeater. http://www.srovnanicen.cz/q/wifi%20repeater%20do%20zasuvky/

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.11.13 12:32
a nejde nějak vytvořit repeater z jednoho routeru?
Že by jeden vysílal do druhého, a ten zase dál do mobilu, a pak zase přijímal a odesílal do prvního?
Datum: 26.11.13 13:14

Musel by umět režim Repeater, to si zjistěte v manuálu. Nebo i ten druhý připojit drátově ke stávající síti v režimu druhého AP. Ale síťový kabel po bytě asi rozvedený nemáte, jimak byste umístil už ten stávající jinam.

Datum: 26.11.13 12:33

ano to je ten wifi repeater , ten chytne wifi a posle dal

Datum: 27.11.13 03:34

Nastavení ani kanály neřeš, nejlepší je to nechat na automat... to co poladíš udělá 1-2% které absolutně nepoznáš...

Máš víceméně jen dvě možnosti:

1. Umístit router do "středu" baráku kde dosáhne všude ale kdo ví jak to dopadně... je to o tom jak je stavba udělaná...

2. snažší věc je koupit router levňoch s anténou a s FUNKCÍ REPEATER kdy signál s prvního wifi routru přijme a šíří na další prostory... je mu jedno zda t bude kabelem anebo wifi ale to druhé je jednodušší...

Větší anténa moc nepomůže neb koncové zařízení si anténu samo od sebe nezvtětší a max. výkon je také stanoven...

Popřípadě pořidit si koncové zařízení s více anténami, což má sice efekt ale spíše rychlostní, signálu to až tak moc nepomůže...

Navíc pokud bydlíš na baráku tak ti možná stačí nějaký jetý TP link zza 200,-czk...

Datum: 27.11.13 09:44

Pokud to uděláš přes repeater tak ho musíš dát někam kde ještě signál je dobrý a počítej že ti zdegraduje rychlost. To je řešení k ničemu. Normálně by bylo lepší udělat kabelem propoj k druhému routeru (uděláš z něj APčko- vypneš dhcp, nastavíš stejné ssid jen jiný kanál, ip napevno a nebo dhcp, ale hlavně rozsah prvního routeru) tedy do LAN portu a tím si rozšíříč pokrytí. Nemusíš kabel tahat až k sobě, stačí posunout druhý router třeba o 2 zdi a uvidíš, že to bude lepší. Naklady by byly jen na kabel když zařízení máš.

Od: koumes
Datum: 29.11.13 00:17

Základem není silný signál z WiFi routeru ale silný signál z notebooku. Notebook má miniaturní anténky a neí schopný rozumně silně vysílat, takže pokud jsi koupil větší anténu a dokonce na správné pásmo (jsou antény pouze na GHz, nebo na GHz, nebo kombinované) tak doporučuju zkusit panelovou anténu. Ta totiž krom toho že má vyšší zisk, než běžné pendreky, tak je navíc slušně směrová, takže z toho slabého signálu z notebooku dokáže získat víc než pendrek. Ideální je samozřejmě umístit WiFi AP tak, aby do všech částí domu bylo co nejmenší počet zdí, ale předpokládám, že v obýváku používáš WiFi AP i jako router a switch, takže se Ti moc nehodí jej přesunout jinam. Samotné AP má také nastavitelný vysílací výkon a jeho zvýšení může samozřejmě dosah prodloužit, ale jen smerem ke koncovému zařízení. Aby se dostaly data z notebooku zpět, na to to moc nepomáhá. Záleží na tom, který směr je v tuto chvíli problém. Slabý signál zpět do AP se obvykle pozná tak, že indikátor signálu ješt něco ukazuje, ale už se mi stejně nechce notebook připojit. AP jako opakovač samozřejmě jde, ale pokrývám jedním AP docela velký byt a jede to, takže čekám že to pojede při vhodně zvolené a napolohované anténě i Tobě.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.