Jak vytvořit vlastní klávesovou zkratku?

Od: Datum: 24.11.13 19:14 odpovědí: 2 změna: 24.11.13 20:12
avatar

Potřebovala bych poradit, jak si vytvořím vlastní klávesovou zkratku - siluetu kočky z fontu Webdings kód znaku 246 ( desítkově ), 00F6 ( šestnáctkově). Mám OS Win XP, Microsoft Word (...?). Možná to vůbec nejde, ale třeba ... Děkuji. Patronka

doplněno 24.11.13 20:36:

Já to napsala špatně - potřebovala bych ten znak používat třeba tady, nebo v mailu, jako ♥, nebo ☼ . Ve Wordu to samozřejmě umím, jak bych to sem jinak dalaSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.11.13 20:09
avatar
Jen tak z hlavy zkusím jak bych to řešil ve Wordu já:
Najdi si Automatické opravy, a tam napiš do leva do rubriky Co nahradit třeba slovo koč a doprava Čím nahradit vlož tu kočku. Teda ten znak z webdingsu. Enter.
Potom ti stačí napsat koč a zmáčknout mezerník a autom. opravy tam vloží tu kočku.
Možná, že ty rubriky jsou trochu jinak popsané, ale princip je stále stejný.
Jen v mobilu nemám word, a už jsem dávno v XP nic nedělal.
Možná někdo dá screen aut. oprav.
doplněno 24.11.13 20:27: Ne v XP, ale ve Wordu, oprava.
Ty automatické opravy jsou fantastické urychlení psaní. Napíši moje iniciály, klidně malými písmeny, a po stisku mezerníku tam bude moje jméno a příjmení. Napíši hl a po mezerníku se tam objeví celá hlavička firmy. Nebo napíši ad a změní se na konkrétní adresu. Dá se vám vložit cokoliv, třeba i pomocí schránky, zkopírují dlouhý text a vložím. A uložím!
Dcera v kanceláři hodně píše a tak běžné často používané formulace i více řádkové s hodně sĺovy napíše dvěma třemi písmeny a mezerníkem. Jen je třeba si pamatovat ty zkratky. A hlavně nepoužívat jako ty zkratky třeba po, nebo na, ke, prostě slova s významem, která píšeme v textu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.13 20:12
avatar

tohle jsem naposledy řešil na Windows 95 *smich* Jsou na to různé programy a dokonce některé klávesnice to mají už v sobě - resp jejich ovladač resp program, který se instaluje i s ovladačem a vytáhne nastavení do "přehlednější" podoby než je v nastavení Windows a tyhle pomůcky tam někdy bývají.

Zkute vybrat něco zde: http://www.zive.cz/clanky/nej…ky/sc-3-a-157079/default.aspx

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.