PC bios problém!

Od: Datum: 24.11.13 11:34 odpovědí: 4 změna: 24.11.13 14:24

Už asi dny mám takový problém. Při každém spuštění PC musím zadávat datum a čas. Protože se mě to nastaví na hodnoty 1.1.2002 0:00 hodin, dřív mě to nedělalo. Chtěl bych pomoct! Mám operační systém Windows 7.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.11.13 11:45

Odesla baterie na zakladni desce je potreba ji vymenit.

Ohodnoceno: 3x

Od: ben®
Datum: 24.11.13 12:14

Dobrý den, jak píše kolega, tak baterie neudrží nastavení BIOSu. Může být už slabá nebo je jen špatný kontakt. Jednou jsem si musel vypomoci vložením kousku alobalu, aby tam baterie lépe držela v těch "packách". Zdravím!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.11.13 13:05

Jak psali kolegové, pro upřesnění foto...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.11.13 14:24
Po výměně baterky dojde i úplnému resetu biosu pokud k němu nedošlo už teď. Tak se tomu nedivte. Jestli jde o notebook hodilo by se při té příležitosti udělat upgrade biosu na aktuální verzi. U stolního počítače je to trochu risk dělat to bez záložního zdroje. Na notebooku to ale v nejhorším případě při výpadku proudu zachrání baterie.
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.