Vybrat Ubuntu nebo XP?

Od: Datum: 23.11.13 19:21 odpovědí: 6 změna: 24.11.13 11:28

Zdravím, co je méně náročnější na systém? Popř. poradíte mi nějaký jiný OS?

Moje konfigurace je:

CPU: Mobile VIA C7-M 764, 1600 MHz (8 x 200)

RAM: 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM

GPU: VIA Chrome9 HC IGP Family (128 MB)

HDD: 111.8 GB

Díky za info! :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.11.13 19:37

Záleží na tom, co chceš na tom PC dělat. Pokud je to běžné domácí či kancelářské využití, bez nějakých sofistikovaných her, AutoCADu nebo podobných piškuntálií, tak ubuntu (nebo i jiná user-friendly linuxová distribuce) je ideální.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 23.11.13 19:39

Jde o čínnosti psaní článků, přehrávání videí na YouTube a přehrávání hudby - víc nepotřebuji. ;)

Od: moto®
Datum: 23.11.13 20:29

I když nemám MS nějak v oblibě, asi bych tam písknul Xpčka. Hudba a kancelářské práce v pohodě a na video bych doporučil nainstalovat BS Player.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.11.13 20:36

Mně jde hlavně o HW požadavky, abych NTB příliš nezatěžoval a videa mi jela v pohodě, protože na XPčkách se mi docela sekají. Chci tedy co nejméně náročnější OS.

Datum: 23.11.13 21:17

Xubuntu (méně náročné) + pšesunout hlavní panel dolů a zbylý odstranit.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.11.13 11:28
Pro méně výkonné počítače je konstruovaný Lubuntu. Dokonce má i vlastní centrum software kam se přidávají jen aplikace s malými HW nároky. Když ti ale nevyhovují můžeš bez problémů použít aplikace z nabídky Ubuntu.
Honim Lubuntu na notebooku Pentium 4 s pouhými 512RAM a videa nedělají žádný problém.
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.