Poškozené DVD - R

Od: Datum: 11.01.14 08:40 odpovědí: 5 změna: 14.01.14 20:19

Mám notebook Acer a nainstalovaný systém Windows Vista. Při vypalování souborů na DVD se mi zastavilo vypalování - přes 2 hodiny mi to stále ukazovalo, že zbývá asi 6 minut do úspěšného vypálení. Pak se mi zobrazilo, že systém neodpovídá. Nešlo s tím nic udělat - ani přes Spustit Správce úloh. Notebook mi úplně vytuhnul, tak jsem natvrdo restartoval celej notebook. Teď když dám DVD do mechaniky tak mi nejde spustit - na DVD je zápis, ale v PC mi to nic neukazuje. Na DVD byly před vypalováním už z dřívějška uložené nějaké soubory / obrázky a videa / - dají se tyto soubory z DVD pomocí nějakého programu obnovit? Moc mi na nich záleží.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.01.14 10:36
Así tě nepotěším. Můžeš zkusit program na záchranu dat RECUVA ale počítám že to bude marné. Bohužel to je nejhorší situace ztráty dat. Špatně nastaveným způsobem zápisu totiž nedošlo k tomu že nový zápis navázal na původní soubory ale vypalovačka narvala nové nuly a jedničky do původního zápisu a tím vyrobila nečitelnou směs dat. Nevim jak se to člověku podaří ale už se mi to taky stalo. Jednou jsem strávil týden času pokusy o záchranu dat z dvd na kterém sousedka takhle zlikvidovala dceřiny fotky z maturiťáku ale veškerá snaha vyšla na prázdno. I když si jinak se záchranou dat dost věřím z tohohle se mi podařilo jenom vytáhnout na hárddisk změť dat.
doplněno 11.01.14 10:46: Aby mě někdo nechytal za slova - většinou se stane že se domrší jen zavaděč,ne celý zápis. to na nečitelnosti dat ale bohužel nic nemění.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.01.14 19:17

Tak jsem si stáhnul program RECUVA a podařilo se mi z DVD - R obnovit skoro všechny obrázky co jsem tam měl předtím vypálené. Jen se teď vyskytnul jinej problém :( Předtím jsem měl obrázky a videa zobrazené s popisky i náhledy ve složkách. Teď po obnově programem RECUVA mám v jedné složce 1500 souborů. Je to bez náhledů i mých popisků. Když najedu myší na nějaký soubor - namátkou třeba Soubor 10 - tak se zobrazí : Typ : Soubor , Velikost : 1,16 MB , Datum změny 10.1.2011 12:00 Prostě nevidím jestli je to obrázek / video. Když to chci otevřít tak se mně to zeptá v jakém programu to chci otevřít : Adobe Reader, VLC, BS Player, Windows Fotogalery, Word, Malování, atd. Dá se to nějak udělat abych věděl co tam je a nemusel složitě na každý soubor kliknout a rozhodnout se v jakém programu ho otevřu ! ! !

Od: ben®
Datum: 13.01.14 23:53

Dobrý den, možná bych zkusil v té složce zvolit řazení podle velikosti souborů.

Patrně soubory o velikosti v kB budou obrázky a ty v MB asi videa. Potom si soubory menší přesunout do jiné složky a zkusit prohlédnout a přejmenovat v grafickém editoru. Nebo zkusit program IrfanView - ten snad zobrazuje obrázky i videa. Potom by se to třídilo rychleji a lépe. Zdravím!

http://www.slunecnice.cz/sw/irfanview/

doplněno 14.01.14 20:30:

Zkusil bych restart PC a potom se do té složky podívat znovu. Pokud se to nesrovná a náhledy tam nebudou, tak ty opravované obrázky možná nemají schopnost je tvořit (jenom spekulace).

A zkontrolovat si koncovky souborů - např. "obrázek.jpg". V tom programu IrfanView je zabudován i perfektní katalog obrázků a jsou tam náhledy (je to někde v podnabídce). Tak zkusit i tam.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.01.14 20:19

Tak jsem si stáhnul i program IrfanView. Ten mi pěkně zobrazil co je obrázek a co je video. Jen bych potřeboval ještě poradit ohledně miniatur. Když na obrázek kliknu a vyberu si v jakém programu bych ho chtěl otevřít, tak se mi nezobrazuje miniatura obrázku, ale ikonka programu ve kterém ho otvírám. Třeba v programu Windows Fotogalerie - jezero, hory, obloha. V programu IrfanView červená kočka, atd. Přitom ostatní obrázky co mám v PC se mi zobrazují normálně. V náhledu normálně vidím co tam mám. Dá se i tohle nějak opravit?

Datum: 11.01.14 14:16

Tak tato obnova je mnohem horší než u pevného disku :( Berte to pozitivně, aspoň víte, že maté přejít na zálohování na pevné disky (RAID režim) + mobilní záloha částí na flashdisky nebo DVD

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.