Dvě diskové mechaniky ve složce tento počítač

Od: Datum: 18.11.13 17:28 odpovědí: 7 změna: 19.11.13 18:23
avatar

V PC mám jednu CD/DVD mechaniku. Ve složce tento počítač je mechanika uvedena 2x, pokaždé vždy pod jiným písmenem. Ve správci disků je CD mechanika jen jednou, je tam zobrazena jen aktuální mechanika. Jde neplatného zástupce ze složky tento počítač (nejspíš ze systému) nějak odstranit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.11.13 22:08
avatar

Je to určitě neplatný zástupce? Já pro připojení k internetu používám USB modem, který se mi v "tento počítač" zobrazuje jako další CD-ROM.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.13 22:18
avatar

Nemáš nainstalovaný nějaký emulátor (Daemon Tools, Virtual CloneDrive, Alcohol x%...)

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ben®
Datum: 18.11.13 22:29
avatar

Dobrý den, nevím, jak k tomuto jevu došlo, ale zkusil bych tu mechaniku ve Správci zařízení zakázat a PC restartovat. V tu chvíli budete bez funkční mechaniky, ale třeba zmizí ta nepravá. Potom opět mechaniku povolit a znovu restart. Další možnost by asi byl zásah do registru OS Windows, jenže to je složitější. Také by byla možnost podívat se do BIOSu PC, kolik tam je vidět mechanik. Ale, tam bude asi jen jedna. A nakonec by byla ještě možnost otevřít vypnutý PC (pokud není v záruce), mechaniku odpojit a restartovat. Potom opět vypnout, mechaniku připojit a zapnout PC. Jestli by něco z těchto řešení pomohlo si nejsem jistý, ale zkusit to můžete. Zdravím!

P.S. Předpokládám, že ten zástupce nepravé mechaniky nejde v Tento počítač smazat.

doplněno 18.11.13 22:46:

Ta možnost, že je to virtuální mechanika je dost pravděpodobná. Ale, myslím, že ta ikona je jiná, než u skutečné mechaniky. Jsou obě ikony zcela stejné?

doplněno 19.11.13 11:25:

Rozumím. Máte možnost podívat se na počet mechanik např. ve vypalovacím programu nebo manažeru (Total Commander)? A žádný program pro virtuální mechaniku v PC nemáte (snad to umí i NERO)?

doplněno 19.11.13 11:36:

habin - to nevím. Ale zkuste nainstalovat nebo aktualizovat ty ovladače nebo to zařízení zase zakázat a restart.

Ale, ikona otazníku by mělo být snad jen upozornění a ne závada. Hlavně by tam mělo být uvedeno, že to zařízení pracuje správně.

doplněno 19.11.13 18:34:

habin - zdá se, že máte v PC dvě siťové karty. Jednu integrovanou a jednu ve sběrnici. A k jedné nemáte ovladače.

Nebo ten PC není připojen k internetu a píšete z jiného. Ta ikona mechaniky s tím nebude mít nic společného. To bude asi ta virtuální mechanika. Zkuste do ní něco zkopírovat a spustit. Také se podívejte na její Vlastnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.13 11:18
avatar

Ten postup - ve zprávci zařízení zakázat, potom restartovat jsem zkoušel. Po restartu tam byly obě dvě CD mechaniky. Funkční CD mechanika byla samozřejmě nefunkční. Obě ikony jsou stejné. Mám je pod písmeny F, G. Pokud vložím CD, F ikona se změní - aktuální CD. Pokud kliknu na mechaniku pravým tlačítkem myši - vysunout - na F se mechanika vysune, na G se neděje nic.

doplněno 19.11.13 11:29:

Ještě mě napadlo, může na to mít vliv že ve správci zařízení mám u jednoho zařízení ikonu otazníku (další zařízení), u něj síťový adaptár který má problémy? Tzn. že ovladače tohoto zařízení nejsou nainstalovány.

Datum: 19.11.13 18:23
avatar

Pokud se podívám do správce souborů tak je tam mechanika taky 2 x. Ve správci zařízení u ikony otazníku - zařízení je pojmenováno jako další zařízení - je samozřejmě stále rozbaleno, u něj je otazník s vykřičníkem - síťový adaptér. Ovladače tohoto zařízení nejsou nainstalovany. Myslíte že se ikona toho duhého CD zařízení může vztahovat nějak k tomuhle? Pokud zařízení zakážu, nic se nastene. Odebrat taky nejde (tedy jde) ale po každém restartu se zařízení automaticky nainstaluje.

Od: hop®
Datum: 18.11.13 22:32
avatar

Opracvdu jde o tu samou mechaniku? Zkoušel jste vložit CD a dostat se na obsah pomocí obou ikon?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.13 11:22
avatar

Není to ta samá mechanika, psal jsem to již kolegovi před vámi. Mám je pod písmeny F, G. Po vložení CD je aktuální vždy jen F. Ale CD mechaniku mám jen jednu. Takže koho/co zastupuje G (ikona CD) nevím.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.