7zip - přesunutí

Od: Datum: 14.11.13 10:05 odpovědí: 9 změna: 14.11.13 11:47

Do win8 jsem stáhnul a nainstaloval 7zip, ale neumím ho použít. Nevím jak dostat položku 7zip do příkazového okénka, které otevřu pravým tačítkem myši a tím bych si určil kam komprimovanou složku rozbalit. To, co mám na mysli je v tomto odkazu. Díky.

http://www.pcporadenstvi.cz/7…jeme-kvalitne-lehce-jednodu-e

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 14.11.13 10:20

Dobrý den, Vám jde asi o rozbalení archívu ve formátu 7zip. Otevřete program a v něm najděte ten soubor 7zip, klepněte na něj pravým myšítkem a vyberte si Rozbalit soubory. Vyskočí okénko a v něm zadáte cestu (vyberete si) ke složce, kam bude rozbaleno a je hotovo. Zdravím!

doplněno 14.11.13 10:27:

Možná jsem dotaz zcela nepochopil. Zde je nová rada - v programu (v jeho nastavení) musíte někde nalézt něco jako "Přidat 7zip do kontextového menu" a to zaškrtněte. Program se asi musí restartovat (PC asi ne).

doplněno 14.11.13 10:37:

kames - ale, Vy ho tam nechcete dostat jako archív, ale rozbalit ho tam, kam si v tom okénku vyberete.

doplněno 14.11.13 10:52:

kames - rozbalit archív je docela prkotina a já si nejsem jistý, co vlastně chcete, tak už více neporadím.

Ohodnoceno: 0x

Od: kames
Datum: 14.11.13 10:34

mám zabalený soubor. Chci ho rozbalit, kliknu na něj pravým tačítkem myši. Objeví se okýnko OTEVŘÍT, kde jsou nabídky. Sem chci dostat 7zip.

Od: radil*
Datum: 14.11.13 10:30

Ty chceš prostě u souboru kliknout pravým myšítkem a vidět v nabídce 7zip, jestli dobře chápu. Mělo ti to nabídnout při instalaci, ale myslím, že když ten program otevřeš a prohrabeš nastavení, že by tam někde mělo jít zaškrtnout políčko - integrovat do menu. Tím by se to mělo pod to pravé myšítko integrovat, ale přesně už ti to nepovím, musíš hledat.

Od: radil*
Datum: 14.11.13 10:31

Koukám, že Ben byl rychlejší.

Datum: 14.11.13 10:50

v programu můžu otevřít pouze vlastnosti, tam je akorát kompatibilita, její režim v jakém systému to chci spustit, tam je nejvýš w7. Pak už jen nastavení barev a možnost spustit program jako správce. Nic víc.

Od: buss®
Datum: 14.11.13 10:55

Pokud jde o rozbalení zipu, používám Commander, otevřu zip a obsah zkopíruji kam chci.

Datum: 14.11.13 11:12

Jsem naprostý laik, kterému táhne na pade. Tedy nejlepší by bylo, kdyby se našel někdo ochotný a polopatě mě krok za krokem vysvětlil, jak do osmiček vrazit a spustit 7zip. Přiznám se, že po 14-ti dnech, co mám nový pc, mám chuť jej vyhodit, případně rozšlapat, protože tohle není jediný zádrhel, který nejsem schopen bez pomoci vyřešit.

Od: ben®
Datum: 14.11.13 11:27

Dobrý den, tak všechno je jinak. Vy ten program teprve instalujete do PC s OS WIN-8. Jenže on není pro tento OS určen, tak je asi problém. Normálně by stačilo na ten instalační soubor jen klepnout a měla by začít instalace. Pokud je někde volba použít kompatibilitu s OS WIN-7, tak ji použijte. Pak se to snad podaří instalovat nebo spustit. Zdravím!

doplněno 14.11.13 11:31:

http://www.slunecnice.cz/sw/7-zip/

doplněno 14.11.13 12:11:

Aha, postup pro rozbalení byl již popsán dříve, tak snad jedině, že je to archív poškozený nebo zaheslovaný.

Zkuste to v tom programu Total Commander, který jistě najdete na Slunečnici.

Datum: 14.11.13 11:47

Program mám nainstalován, akorát nevím co s ním. Zabalený soubor prostě neotevřu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.