Problém s počítáním v excelu vs jednotky

Od: Datum: 11.11.13 10:03 odpovědí: 4 změna: 11.11.13 13:00

Dobrý den,

měl bych otázku ohledně práce v excelu. Jde o to, že na začátku práce si do několika buněk zapíši určité hodnoty. V dalších buňkách s těmito hodnotami pracuji pomocí vzorců. Vše je takto OK.

Jenomže nyní zpracovávám takovou práci podle jednoho vzoru, kde u hodnot v buňce mají zapsanou i např. jednotku. Takže místo "24" je v buňce napsáno "24 mm". A tím, že do buňky vložím i jiná data než je číselná hodnota - nomohu s buňkami standartně pracovat a využívat je ve vzorcích. Kdyby si jednalo o práci, kterou bych dělal pro sebe, tak bych tu jednotku zapsal do následující buňky, aby se tam nepletla.

Ptám se tedy prosím jak na to? Existuje nějaká funkce (znak), kterým by se dal tento problém řešit? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: koukolik
Datum: 11.11.13 10:25

Definujte si v menu Formát buněk vlastní formát pro příslušnou jednotku a ten pak uplatníte na zvolené buňky. Pro ty vaše mm by to mohlo vypadat třeba takto ## ##0"mm"

Problematika valstních formátů je ale trošičku složitější, chtělo by si o tom něco nastudovat. Zdroj třeba zde http://lorenc.info/3MA381/vlastni-format-bunky.htm

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 11.11.13 12:14

jednoduše: do buňky napsat pouze hodnotu a pokud je zapotřebí aby bylo vidět jednotky, tak je napište do vedlejší buňky jako text.

pokud potřebujete převádět hodnoty, zapište do buňky vaši hodnotu, tady třeba v mm a ve vedlejší buňce si udělejte převod na pořadované jednotky, například ="buňka A" krát "0,001" a máte to v metrech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.13 12:50
avatar

zkuste uživatelský formát. Číslo v buňce bude mít příponu mm, ale zůstane číslem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 11.11.13 13:00
avatar

Alternativne muzes pouzit find & replace all.

Find vsechny mm a nahradit nicim. Zustane pouze cislo.

Neresi to ale pouziti ruznych jednotek. Muselo by se to opakovat pro vsechny pouzite jednotky zvlast.

-

Dalsi moznost (ale pro Tvuj ucel zbytecne slozita) je rozlozit si text do pomocnych bunek (funkce MID), vyhledat cisla (ISNUMBER) a slozit je zase dohromady. To ma ale vyuziti spise u slozitejsich kombinaci cisel a pismen, kdy chces pouze ty cisla.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.