Jakou PC hru pro syna?

Od: Datum: 09.11.13 20:01 odpovědí: 21 změna: 02.02.14 09:40

Prosím poraďte mi někdo pěknou počítačovou hru pro syna v češtině.Jemu 12 let chtěla bych ji k Vánocům jako dárek.Počítač windows7 moc se v tom nevyznám,říkal mi o hře GTA san andreas nevím jaká je,ale myslím,že je pro starší děti.Těším se ,že mi někdo poradí a dá dobrý typ na hru v češtině.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.11.13 20:04

Dobrá hra je Settlers

Ohodnoceno: 4x

Od: ria®
Datum: 09.11.13 20:46

Nebo Age of empires 2 - né ty 3D :)... Obecně mám ráda strategické hry - jako dítě jsem u toho proseděla hodně času, ale vyrostla jsem z toho :)..

doplněno 10.11.13 14:58:

Ještě mě napadá Mafia I- III - výborná česká hra, takový ekvivalent k GTA.. : ) Na tom mě nejvíc bavilo jezdit podle předpisů.. :D..

doplněno 10.11.13 15:08:

tak 1-2 trojka teprv bude :)..

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.11.13 18:26

Děkuji moc určitě něco vyberu.

Od: jezevechravy
Datum: 09.11.13 20:32

Náš malej miluje kromě GTA ještě všechny díly Need for Speed a Burn out... co se věku týče, buď v pohodě, náš malej je o 3 roky mladší a mastí to o sto šest...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.11.13 20:41

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem z důvodu porušení pravidel poradny. ]

Datum: 10.11.13 11:57

Dobrý den jak víte,že by syn seděl celý den u počítače? Nesuďte,když o nás nic nevíte! Vyrůstala jsem v době kdy žádné počítače nebyly a k synovi přistupuji této době dané.Syn čte hodně a mimo PC hry každý rok dostavá i knihy a chodí do knihovny. Učí se dobře tak nevím proč by si nemohl zahrát na počítači copak nevíte,že dnes je počítačová mládež a bude to horší a horší.Nejdéle mu dovolím 2hodiny o víkendu a hodinu v týdnu.Někdy se na počítač nedostane třeba celý týden podle toho kolik má učení a také kroužky.Takže pane chytrý než něco napíšete tak si to raději rozmyslete!

Od: rest*
Datum: 10.11.13 16:19

Taky nechápu proč hnd někteří lidi kritizujou a útočí...vy jste sem přišla pro radu a ne pro poučování...Jako klukovi bych dal třeba need for speed pokud ho lákají závodní hry, na GTA si myslím, že je ještě mladý, je to samá vražda, gangy a střílení a mafie to stejné, navíc ještě čeština, spousta nadávek apod. Spíše bych to viděl na nějakou závodní nebo strategickou hru, ty jsou fajn a u strategické musí i člověk přemýšlet :)

Od: televize
Datum: 09.11.13 21:23

jazz a spazz

Datum: 09.11.13 22:48

GTA San Andreas asi v češtině nebude, což ale je spíš plus, překlad by ji úplně zničil. Je to asi jediná hra, kde je prakticky dokonalá virtuální realita (lze tam dělat prakticky všechno co ve skutečném světě, třeba řídit auta, letadla, kupovat domy, atd.) a ohromná herní plocha - neznám hru, kde by byla herní plocha větší. Proto tato hra vydrží každému hodně dlouho. Je už hodně stará, měla by jet na čemkoliv. Na druhou stranu, je celkem násilná.

Hry v češtině radit nemohu, nemám rád lokalizace. Syna se spíš prvně zeptejte, jaký typ hry by chtěl - strategie, střílečka, závodní, atd. a podle toho vybírejte.

Ohodnoceno: 3x

Od: expido
Datum: 10.11.13 05:38

Určitě by mě radost z Grand Theft Auto V (GTA V), vše funguje stejně jako GTA San Andreas, auta, letadla, domy, zabíjení lidí (ubodat je, rozstřílet, zapálit, vyhodit do vzduchu, to samé můžete udělat s autem), do auta můžete vzít prostitutku, určit si co chcete a za kolik. Slovník obsahuje více vulgarismů, než normální slušný jazyk (je to v angličtině). Sem tam narazíte na nahatou mrtvolu s (detaily si dali zabrat). Můžete závodit po městě, nebo po dlouhých dálnicích, je tam jedno obrovské město, kolem malá městečka a vesnice, hora, kterou můžete pokořit, široké lesy a pole, je to suprová hra a u této hry se opravdu nedivím, že je od 18cti. Hra je na PSP a X-box, měla by být za nějakou dobu na PC, nebo už je. (To nevím).

Samozřejmě jí nedoporučuji. (Ale měl by z toho radost)

A když jsem viděl video, jak rodiče dávali svému asi 10 let starému synovi tuto hru, brečel a nevěděl co říct, blázni. Já bych to dal dítěti ve věku cca 14cti, nebo 15cti let. V tomhle věku určitě dítě rozpozná realitu od virtuálního světa a když rodič bude k dítěti přistupovat správně, i když by měl tuto hru, určitě z něj nebude nějaký psychopatický člověk se sklony podpálení kolemjdoucího a nebo vyhození auta do vzduchu.

Doporučuji, Age of Empire (mě bavila dvojka, ty novější nejsou ono), znám jspíš hry na x-box i když většina je i na PC (mají lepší hratelnost, lepší grafiku a myslím si, že x-box je zvládá líp něž většina PC, či notebooku, které by museli mít lepší výkon a tudíž by byli i dražší. Na PC hraji akorát strategii Cities XL 2012.

Jen poradím, třeba za rok, nebo 2 kupte synovi x-box a bude to dárek, kterého si bude vážit dlouho. Já ho dostal v 15 a bude mi 18 a kdybych ho neměl, tak na mém notebooku, který používám na surfování po netu, sem tam si zahrát strategii, když jsem nemocnej, dělat na něm úkoly, psát, koukat na filmy, tak se unudím. Tato konzole vás odreaguje, má skvělý ovladač, můžete na něj připojit 4 ovladače, samozřejmě bez drátu, udělá supr společníka i do společnosti s kamarády, kde hrajeme proti sobě, zapneme kinekt (senzor, který zaznamenává pohyb a ovládáte hry pohybem), díky pohybovému senzoru blbnou i prarodiče a rodiče, je to dobrá zábava u které docela i něco spálíte ( i když se to nezdá) A pro děcka je to nejlepší zábava.

V dnešní době si myslím, že by měl člověk vyrůstat s těmito "hračkami", protože ho budou obklopovat celý život (mobil, internet, herní konzole, notebooky, tablety atp...) Chápu, že tu bude určitě hodně lidí, kteří budou proti mému názoru, ale je to tak. Už není doba, kdy chodí děcka k rybníku, do lesa a na průlizky. Já tu dobu určitě nezažil, sice si pamatuji, že tak před 10ti lety jsem chodil s kamarády na hřiště a dnes je úplně prázdné, ale spíš mě to táhlo k elektronice. A další samozřejmá věc je, určitě nekynout celý dny u toho, člověk si musí udělat čas si jít zaběhat, navštívit posilovnu, nebo si sednout s kamarády. (to provádím já)

Omlouvám se, hodně jsem odbočil od tématu, ale jen jsem vám chtěl přiblížit potřebu dnešních dětí a mládeže.

Doufám, že jsem vám poradil.

Datum: 10.11.13 12:04

Děkuji za odpověď určitě jste poradil.Hezký den

Datum: 10.11.13 12:28

Jestli ho zajímá třeba železnice, letadla nebo nějaké jiné dopravní prostředky, tak bych určitě zvolil nějaký dobrý simulátor. V dnešní době jsou simulátory na všechno. Od náklaďáků, letadel, autobusů, vlaků až po lovecké simulátory, simulátor lékařské operace nebo třeba simulátor luxování. *smich*

Od: chizuru*
Datum: 10.11.13 14:55

Těžko se radí, když nejsou známy zájmy a tak podobně. Také je důležité, aby počítač hru zvládl, jelikož Windows 7 toho moc neřekne.
Co se týče češtiny - nevím jestli je nejlepší volba volit hru v češtině, protože v případě hry v angličtině se alespoň bude angličtinu učit. Já jsem se například angličtinu neučila, ale díky tomu, že jsem dříve téměř výlučně jen hrála hry, jsem se ji naučila na relativně slušné úrovni.
Opět uvedu příklad na sobě- Jak jsem již řekla, dříve jsem velice často hrála hry a tudíž jsem je často dostávala i jakožto dárky. Nejednou jsem však dostala hru, která byla úplně mimo můj zájem a pak ji nehrála, což je myslím škoda pro obě dvě strany.
Chtělo by to tedy vědět, čemu se věnuje, o co jeví zájem a možná by se pak radilo lépe.

Datum: 10.11.13 15:48

Jsem pro Mafii I - naprosto skvělá a úžasná hra. GTA: San Andreas je nejlepší hra, co jsem kdy hrála, ale je dost "stará" (což by jako novinka asi trošku vadilo - to už by se spíš vyplatilo toho půl roku počkat na GTA V, než to vydají na PC) - ale Mafie není tak brutální jako GTA, i když je stará, tak má dobrou grafiku, skvělý příběh atd. Takže rozhodně doporučuji tu Mafii (Mafie II je o ničem).

Pak bych taky doporučila fantastickou trilogii Mass Effect. Jednotlivé díly na sebe navazují, ale podle mě by bylo nejlepší začít s Mass Effectem 2, který je prostě úžasný a není to žádný krvák nebo tak. Příběh je krásný, člověk u toho musí trošku přemýšlet a dá se u toho dost dlouho vydržet.

No a pak je tu ještě... Skyrim... Obrovský svět, spousta možností, nádherná krajina... Možná bych i šla do Skyrimu, protože to není jen "další hra, kdyby ses nudil". Je to něco, co může mít člověk rozehrané třeba i několik let a pořád všechno neprobádal.

A pokud má rád Star Wars, tak bych doporučila Star Wars: The Old Republic.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.11.13 18:37

Děkuji opravdu všem určitě něco vyberu ani jsem to nečekala.
Od: northem969
Datum: 01.02.14 16:37
Pokud má rád válečné mmorpg hry tak zkuste online hru worldoftanks,je vhodná pro každého,ale jen pokud nemáte slabí pc nebo net.;)

Datum: 10.11.13 18:08

Datum: 10.11.13 18:35

Děkuji mám z čeho vybírat.

Datum: 01.02.14 16:44

Teď hraju netKar PRO, za 4 eura super :-D

Od: tajemnej*
Datum: 02.02.14 01:36

Je mi 14 let, nicméně i přesto se pokusím nějak objektivně poradit :)

Jenom na úvod, zarazilo mě celkem "k Vánocům" - v únoru? :O Ale zpět k věci :)

GTA San Andreas, pokud patříte k těm rodičům, kteří nechtějí aby jejich ratolesti hráli nějaké krváky GTA není to pravé... Dá se do ní doinstalovat čeština celkem bez problému (měl sem "kamaráda" co si GTAčko stahnul a čeština v pohodě)..

Třeba docela pěkná hra (ale bohužel v angličtině) je Awesommenauts - hra ve které bojují dva kreslené týmy proti sobě, používají spelly (schopnosti) a dobíjejí věže a základnu. Hra je ve 2D, ale přesto zabaví na hodně dlouhou dobu. Je to online hra, sežene se na steamu (zaplatíte kreditkou a hru si můžete zcela legálně stáhnout).

Další pecka je SimCity 5, mě osobně bavilo jen pár týdnů,jde o to vybudovat svoje město - zařídit energii, svoz odpadu, zácpy (dopravní :D ) a spoustu věcí, které každé větší město musí mít. Dále je samozřejmostí Kultura, MHD, Průmysl, Školy atd..

Samozřejmě klasiky jako jsou Mafie (1,2) i když opět je v nich hodně násilí jsou největšími velikány v herním průmyslu..

Také záleží na vašem PC, kolik toho utáhne.. Konzoli bych dítku nekupoval, někteří je moc nemusí (dobře, tak asi ne děti.. Ale velká část lidí včetně mě mají konzole a nehrají na nich)..

V případě dalších otázek mě neváhejte kontaktovat klidně i v soukromích zprávách :)

Datum: 02.02.14 09:40

Ahoj děkuji Ti,že jsi mi poradil otázku jsem vkládala v listopadu 2013.Teď momentálně má hry z vánoc.Když budu potřebvat tak Tě budu kontaktovat jo?! Hezký den

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.