Excel - Solver - Řešitel, omezující podmínky?

Od: Datum: 07.11.13 19:08 odpovědí: 1 změna: 07.11.13 21:23

Zdravím, potřeboval bych poradit jak v Excelu nastavit omezující podmínky pro doplněk Solver = Řešitel. Snažím se vypočítat neznámou, okénko "na základě změny proměnných buněk" a potřebuji pro ní zakázat nulu. KdProč se to nezobrazilo celé?

Zdravím, potřeboval bych poradit jak v Excelu nastavit omezující podmínky pro doplněk Solver = Řešitel. Snažím se vypočítat neznámou, okénko "na základě změny proměnných buněk" a potřebuji pro ní zakázat nulu. Když dám v Řešiteli "Omezující podmínky ->"přidat" ->"odkaz na buňku" (kliknu na buňku třeba D7) "odlišné" a "0" , potvrdím, tak se mi v seznamu podmínek objeví $D$7 (tím je myšlenka ta buňka) = Vše_odlišné ... podmínka nefunguje a ani v tom výpisu ta nula nikde nefiguruje. A to i když dávám hodnotu do uvozovek, nebo použiji odkaz na buňku s již vyplněnou nulou apod. Prostě to naprosto neklape. Nevíte, co dělám špatně?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: radarbrdy*
Datum: 07.11.13 21:23

možná by to chtělo lépe popsat matematickou úlohu, kterou řešíš. Jestli vůbec potřebuješ excel a nástroj řešitel...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.