Prodej internetového připojení?

Od: Datum: 02.11.13 09:16 odpovědí: 14 změna: 04.11.13 14:33
avatar

Dobrý den, již nějaký čas uvažuju o jisté věci. Zajímalo by mne zda můžu dále prodávat internetové připojení.

Např.: budu mít doma svůj internet, který platím. Tak jako miliony lidí na světě. Jenže já se domluvím se sousedem, že mu dovolím přístup na moji wifi síť za několik korun měsíčně. Je toto nějaký podvod, či porušení zákona? Další dotaz zní, zda je nějak zákonně omezeno kolik routerů můžu vlastnit a používat? A zda například moje routery nesmí být jen v nějakém okruhu okolo mého bytu.(kdybych například natáhl kabel kilometr daleko a tam dal router. tj přístupový bod pro moje uživatele.

Kdyby byl někdo tak hodný a objasnil mi tuto problematiku.

Samozřejmě se bavíme o tom, kdy o dalším prodeji nemá můj správce internetu tušení.

Popřípadě lze se takto domluvit či sjednat nějakou smlouvu s mým distributorem internetu, a založit si svou firmu na poskytování internetu?

Díky za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lego®
Datum: 02.11.13 09:20
avatar

Oficielne to nejspis nepujde. Ve vetsine smluv bude ze se to nesmi sirit jinam k nekomu. Jine by to bylo kdyby si clovek presmeroval sit jinam pro sve vyuziti. ISP by se s Tebou na Tvempozadavku klidne dohodl ale ta cena za pripojeni bude jina nez ted a pak nevim proc by si soused neporidil pripojeni primo od Tveho ISP (mozna technicke problemy). Kde neni zalobce neni soudce.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.11.13 09:25
avatar

Samozřejmě první jednoduchá myšlenka je, že můj internet za 350Kč mohu dávat levněji. V základu jde o to zaplatit výdaje. teoreticky kdyby byli dva sousedi tak by byla cena pro jednoho 200Kč a to je pro něho lepší než jakýkoliv jiný distributor nabízí. Ale to je vše teorie.

doplněno 02.11.13 09:26:

jen pro doplnění. Mám za 350Kč internet 75Mbit/s. Není to mnoho, ale pro další dva sousedy by to postačovalo.

Datum: 03.11.13 01:12

Tak to ti blahopřeju. Já platím 500.-Kč a mám bídné 3 MB. Prý kvůli vzdálenosti od ústředny (cca. 2 km) není možný lepší příjem.

Jinak je to slavný pposkytovatel o2

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 02.11.13 09:41

To by ti tvůj poskytovatel poděkoval a končil by jsi. Jinak přečíst si jeho podmínky. Router má výstup snad na více počitadel, i wifi, takže mně visí na něm 2, ještě je možný jeden. Natáhni sousedovi kabel. Vlastnit zákonně .. třeba vagon, ale k používání co na to připojovatel. Každý další na lince pozná. Na kilometrový kabel zapomeň.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 02.11.13 11:11

jaky rozdíl ve vztahu k providerovi je v tom když ho připojí kabelem oproti wifi?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lego®
Datum: 02.11.13 12:45
avatar

Technicke provedeni se neresi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.13 10:26

Je jedno pomerne velke obcanske sdruzeni na jihu Prahy, ktere svym clenum (asi 300 lidi) uz poskytuje asi 10 let net (2 mestske casti propojene MW pojitky) a v zacatcich si pamatuju, ze par vykuku se takto propojilo z jine vesnice tesne za okrajem prahy (legalne via opet MW pojitko), nicmene hosi za sebe pres NAT tajne pripojili pulku vesnice (nelegalne) a chteli vydelavat. Jako ze nikdo nic nepozna :)

Dusledek: hadky, flame, odstrizeni vsech. Takze s rozumem a citem, sdilet v baraku se sousedem asi ok...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.13 14:22
avatar

Podle mě je to o sousedské domluvě. Pokud chcete ušetřit a nijak nevydělávat, tak do 4 sousedů by neměl být problém se sdílením. Vytvoříte domácí Wifi sít o MAC adres filtraci a připojíte jen koho chcete a pak jen zatloukat a zatloukat, že jste si jen chtěl doma vytvořit svojí domácí Wifi sít na pokrytí celé zdahrady a budete v klidu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.13 00:40

taktak

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.13 18:51
avatar

Pokud by šlo o wifi co by soused naladil a znal heslo tak je to šumák, kolik toho doma máš... na routru doma mám k večeru připojeny 3 mobily, 2 ntb, tablet, mou TV, sousedovu TV plus malý damácí NAS, občas návštěva... ono je ISP celkem jedno co na lince máš, zvlášť pokud ji to nevytěžuje nonstop na 100% tak ho to netankuje...

To by mě podle zde některých už hnal, ISP je celkem jedno co máš za routrem...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavelv*
Datum: 03.11.13 21:45

Co se týče síťových prvků atd. je to pouze na tobě, musíš akorát ohlídat abys z wifi antény nešířil signál o výkonu více než 100mW = 20dBm. Na sdílení internetu potřebuješ od providera povolení šířit připojení třetím osobám, budeš-li ho prodávat, musíš mít (aspoň myslím) živnostenský list. Dalším faktem je to, že od providera máš nějakou rychlost, třeba 50Mbit/s a té nějakou agregaci, např. 1:25, to znamená, že tich 50 se dělí na 25 lidí, při plném vytížení linky máš tedy garantováno pouze 2MBit/s, rozdělíš-li tuto linku mezi 4 sousedy, každý tedy budete mít garantováno 512Kbit/s, s tím že při menším vytížení to může vylézt až na původních 50Mbit/s. Zároveň na sebe bereš zodpovědnost pokud klient začne páchat trestnou činnost. Chceš-li nasdílet internet babičce která jde maximálně na email, asi to nikdo řešit nebude, připojíš-li tím firmu asi bych se bál. Poskytovatel se to sám o sobě těžko dozví, maximálně když uvidí, že přibyla nějaká silná wifi síť a bude se k ní zkoušet připojit, či si nějaký soused pustí hubu na špacír

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.13 14:20
avatar
Tak v agregaci problém nebude. Mám od poskytovatele garantovanou agregaci 1:5 a jsem na optice s 75Mbit/s. Za routerem je aktuálně agregace 1:3 plus by přibyl nějaký ten soused.
Datum: 04.11.13 14:20
avatar

Díky všem za odpovědi. Pouvažuju o tom všem.

Datum: 04.11.13 14:33
avatar

Na šíření signálu mimo hranice pozemku je třeba souhlas telekomunikačního úřadu. Jak je to v činžáku nevím.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.