WiFi Router - jak ho zapojit?

Od: Datum: 28.10.13 09:38 odpovědí: 7 změna: 29.10.13 23:42

Ahoj všem,

jsem na tyhle věci úplně pitomej, takže prosím někoho, do je na tom líp o odpověď . Mám klasický PC připojený kabelem z WiFi antény rovnou do karty. Koupil jsem synkovi tablet. A aby měl v baráku WiFi, koupil jsem taky WiFi router. Dle návodu jsem vytáhl internetovej kabel z PC, píchnul ho do routeru, router zapnul a propojil ho přiloženým káblem s PC. Přesto mi to po spuštění instalačního CD napíše, že modem nebyl nalezen. Dokáže mi někdo poradit, než to vzteky vyhodím z okna? Díky moc a krásný sváteční den!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: martinxx1
Datum: 28.10.13 10:10

Při instalaci routeru nepotřebuješ CD takže nainstaluj do pc wifi kartu(pci nebo usb) nainstaluj ovladače ke kartě připoj router buď k anténě venku a nebo pokud máš kabelovej net přes pevnou tak to píchni tam ale jěště předtim,vem ethernet kabel a spoj pc (klasickou sítovku)s routerem,dostaň se do routeru a zapni připojení wifi(mužeš si vytvořit název sítě a heslo nebo necháš puvodní).No a teď už mužeš kabel odpojit a v počítači vyhledat dostupné wifi sítě a připojit

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.10.13 10:27

K čemu wi-fi kartu do PC? PC je vhodné mít k wi-fi routeru připojená drátem. Přihlásit se do routeru, vytvořit a nastavit síť a všechna ostatní zařízení vybavená wi-fi se už připojují bezdrátově.

Od: martinxx1
Datum: 28.10.13 10:34

já mám wifi na desktopu normálně a rychlost je v porovnámí s kabelem stejná navíc nemusím tahat kabel přes pul pokoje,všechna zařízení jedou na wifi :)

Datum: 28.10.13 10:41

Akorát, že se dotyčný tím kabelem dostat do routeru. Vybodni se na instalační CD, spust internetovej prohlížeč a do adresního řádku zkus zadat IP adresu routeru, bývá napsaná na spodu. Něco ve stylu 192.168.1.1

Ohodnoceno: 2x

Od: louanne*
Datum: 28.10.13 12:11

Měli jsme podobnej problém, tak jsem volala poskytovateli internetu a ten nám řek, že máme zapojit kabel od internetu do routeru ne do wanu (jinak označená zdířka), ale do jedný z těch dalších. Celou dobu jsme to měli právě v tom wanu, což bylo evidentně špatně, tak jsme to přehodili a jede to. Akorát ještě přes prohlížeč nastavit router, jak psal někdo výš. Zadat do prohlížeče IP adresu routeru (musí být v návodu) a nastavit si heslo.

Datum: 28.10.13 17:57

Pokud provider kontroluje t.zv. mac adresu, bude ji nutné v routeru naklonovat z PC. Kdyby to router neumožňoval, můžete požádat providera, ať vám nastavi mac adresu toho WiFi routeru.

Datum: 29.10.13 23:42

Já bych začal tím, že bych se v pc podíval na ip adresu (v nastavení síťového připojení), opsat si ji (pokud nebude automaticky) a přepnout na automatiku. Pak bych se kabelem připojil na LAN port routeru, v prohlížeči pc zadal IP routeru (nejčastěji 192.168.1.1) v nastavení WAN bych zadal opsané parametry, připojil bych na WAN port přípojku netu (to lze i dříve) a měl by net běhat přes kabel. Pak bych ze zařízení s wifi proskenoval kanály na wifi (za přepokladu, že nejste na malé vesnici, nebo samotě) abych zjistil volné kanály, jeden pak zvolil, na routeru bych šel do nastavení wifi (WLAN), nastavil kanál (lze i auto, ale to není nic extra, je lepší zvolit natvrdo), šifrování WPA2 a solidní heslo, název sítě (SSID) a je to.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.