Mám plnou paměť v počítači

Od: Datum: 28.10.13 09:02 odpovědí: 8 změna: 28.10.13 15:20

Mám téměř plnou paměť v počítači myslím,že se mi kvůli tomu počítač vypíná ,když se zahřeje.Nevím co s tím moc tomu nerozumím.Mohu s tím něco udělat já,nebo musím zavolat odborníka.Děkuji za jakoukoliv odpověď.


avatar
Upozornění od sys ladinpraha 28. 10. 2013 12:07:35
Bylo by vhodné upřesnit, zda se jedná o PC nebo notebook a případně problém více specifikovat.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.10.13 09:13
avatar

Počítač se nevypíná kvůli paměti, spíš se přehřívá. Stáhni si Speccy a podívej se na teploty.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 28.10.13 09:22
avatar

Dobrý den, takže asi základní problém je, že se PC sám vypíná a po delší době provozu. To by mohlo být teplotou, resp. špatným chlazením (asi zdroje). Jak je PC dlouho v provozu a už ho někdo uvnitř čistil od prachu? Vyčištění by mohlo pomoci. Paměť (RAM) se sama vyčistí po restartu PC, tak asi jde o zaplnění HDD (harddisk). Zkuste odstranit vše nepotřebné, zkuste defragmentaci a program viz odkaz.

Plný HDD by ale neměl způsobovat vypínání PC. A ještě si pořádně doražte přívodní kabel od zásuvky do zdroje v PC. Pokud budete PC otevírat a čistit, tak ho zcela vypněte. Nebo raději sehnat někoho znalého, kdo to udělá a prohlédne i kabely a jejich spojení v PC. Zdravím!

http://www.slunecnice.cz/sw/ccleaner/

doplněno 28.10.13 14:06:

tynali - nemáte zač. Já jsem se sice domníval, že jde o stolní PC, ale ten prach bude i v NTB. Jenom ta demontáž bude asi složitější.

doplněno 28.10.13 14:18:

tynali - zkuste si nainstalovat i ten čistící program a ten NTB si "uleví". A než ho rozděláte, tak někde venku nebo na balkoně pořádně vyfoukejte ty větrací otvory. Možná to bude stačit. Dělá se to i vysavačem, ale je tam nebezpečí poškození toho ventilátoru - je to dost silný proud vzduchu.

doplněno 28.10.13 14:28:

tynali - ještě poznámka. Nebere si synek ten NTB do postele? Tam může dojít k ucpání větracích otvorů tou pokrývkou a malér je hned. NTB by měl vždy stát na pevné podložce, aby mohl stále a dostatečně větrat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.10.13 14:01

Dobrý den děkuji za odpověď.Máte pravdu asi to bude tím,že nebyl notebook ještě čištěnej máme ho asi 4 nebo 5 let.Když syn zapne skype a povídá si z kamarády a hrají přitom hry vydrží mu jak kdy od půl hodiny do hodiny a pak se právě vypne,že je přehřátý.Skusíme ho vyčistit a uvidíme.Ještě jednou děkuji.

Datum: 28.10.13 14:41

Notebook si do postele nebere protože teď momentálně nemáme baterii.Máme i chladící podložku,ale boužel také nepomáhá.Vysavačem jsem to už skoušela i foukání. Díky

doplněno 28.10.13 14:47:

To vysávání a foukání myslím samozřejmě jen přes mřížku rozdělaný ještě nebyl.

Od: sarahh*
Datum: 28.10.13 11:53

ahoj!to jsem taky řešila počítač se vypínal..teď ho odpojím,vzadu rozšroubuji a vyčistím ventilátor.pak vše OK.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.10.13 14:12

Jedná se o notebook zahřívá se hlavně ,když je puštěný skype,nebo nějaká videa vypíná se tak po třičtvrtě až hodině někdy i dříve.také se častěji vypne,když nejsou udělány nějaké aktualizace já nevím třeba počitač chce zkontrolovat jestli není nějaký vir atd.

Datum: 28.10.13 15:02
avatar
4-5 let bez údržby? Je dobře to aspoň jednou za tři roky dát někomu kdo tomu rozumí aby to vyčistil. Udělal zálohu důležitých souborů a přeinstaloval systém. Windows se dokáží za tři roky tak zahltit balastem že se vyplatí dát pár peněz za přeinstalaci místo zachraňování rozhašeného systému.
Sama zvládneš opravdu tak vysavač a software CCleaner. Ten umí divy, je zdarma a umí česky.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.10.13 15:20

Tak Ti díky nezbývá tedy než ho dát do opravy ,aby mi ho dali do pořádku,protože já nikoho neznám kdo tomu rozumí a já už tomu vůbec nerozumím proto jsem asi takhle dopadla.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.