Editace fotografií

Od: Datum: 24.10.13 11:47 odpovědí: 9 změna: 26.10.13 13:32

Prosím má někdo zkušenost se Zonerem?

Když při úpravě konkrétního foto zvolím výběr, pro editaci zvoleného výběru, ukazatel myši se začně pohybovat trhaně-skokově a jen obtížně zacílitelný na požadovanou funkci. Bez lokálního výběru ve zvolené fotografii je vše ok.

Moc děkuji a hezký den - miro.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.10.13 13:18
avatar

Já mám nejlepší zkušenosti s editorem ACD-See Photomanager 12.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 24.10.13 13:27

A co to ma spolecneho s tazatelovym problemem/otazkou?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.13 13:44
avatar

Návrh řešení problému může spočívat třebas i v návrhu použít jiný sofware. Zoner je primárně určený k prohlížení a katalogizaci fotek, jeho editační funkce jsou jen takový bonus.

Předpokládám, že když stejná funkce bez výběru funguje ok, tak příčina nebude ve slabém hardware.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miroŽ
Datum: 24.10.13 18:03

Musím doplnit, že několik předcházejících let to fungovalo ok. Závada se projevuje

tak, jako by PC nestihal - byl pomalý. Po zrusení výberu je to normální - miro

Od: benŽ
Datum: 24.10.13 18:50
avatar

Dobrý den, podle toho popisu zřejmě nestíhá grafika. Uvolněte RAM vypnutím nepotřebných programů (na pozadí) a zkuste i vyčistit PC programem CCleaner. Nespouštějte více programů a zkuste úpravu fotek hned po restartu nebo zapnutí PC. Také se podívejte do nastavení programu, jestli se nemusí zvětšit např. pamě pro práci programu nebo složka pro dočasné soubory. Tento program nemám, tak nevím, zda to v něm jde nastavit. A ještě zkuste práci s menším obrázkem, zda bude rozdíl v chování kurzoru. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.13 20:34
avatar

Lepší je si to pohledat na webu, třeba Google, stačí zadat "Zoner" a z jejich stránek → https://www.zoner.cz/podpora/ ← si vybrat to co chci. Třeba tu technickou podporu. Ale u nelegálně staženého softwaru to bývá problém... Teď je aktuální Zoner č. 16. Sám pracuji v Zoneru několik let, ale podobná "vaše" záhada se mi nikdy neobjevila. Dle mého je to buďto "neorginální" Zoner, špatná funkce "myši", nebo slabý (nestíhá) PC. Ale jak nade mnou jeden uvádí, při slabším stroji je potřeba vše ostatní vypnout (!). Názor "jednoho" že Zoner není na editaci..., no taky názor. Kdo ho nemá, nezná, nedělá v tom, nejde mu to...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: miroŽ
Datum: 26.10.13 11:09

Děkuji všem za snahu pomoci.

Nakonec se mně podařilo problém vyřešit v nasavení programu touto cestou: Nastavení / EDITOR / odstraněním zatržítka v nabídce "Animovat obrys výběru". Koho by napadlo, že toto nastavení má vliv na práci - plynulost pohybu ukazovatele myši? Navíc si nejsem vědom, že bych někdy v původním nastavení cokoliv měnil.

Hezký den - miro.

Od: jofaŽ
Datum: 26.10.13 12:07

Problém budete mít stejně někde jinde, než odstraněním zatržítka v zmiňované funkci. I se zatržením, myš musí chodit plynule. Alespoň u mne tomu tak je.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miroŽ
Datum: 26.10.13 13:32

Děkuji. Problém budu řešit až se při prácí opět projeví. miro

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.