Bluescreen - nelze načít Windows - ztráta dat

Od: Datum: 23.10.13 19:45 odpovědí: 6 změna: 23.10.13 22:03

Zdravím všechny zkušenější. Vrátili mi notebook ze servisu, postahoval jsem si veškeré data ze záložního HDD a ten naformátoval (což jsem neměl dělat). Zapnul jsem internet - bluescreen - restart a konec. Není možné se nijak dostat zpět do windows. Zkoušel jsem opravu systému, nouzový režim. Do Biosu se nedá dostat - při držení klávesy Biosu to skočí do nějakého podivného přikazovacího řádku, když to zkusím potvrdit, opět restart. Vytáhnul jsem HDD a napojil na dokovací stanici. Po chvilce načte 1. disk "system reserved", 2.disk, kde jsem měl filmy, 3.disk, kde byl Windows (ovšem bez informací volného a zaplněného místa). Když se snažím tento disk otevřít, chce po mě první naformátovat. Ostatní dva disky jdou bez problému otevřít. Je nějaká šance, že zachráním disk z daty, kde byl Windows? :/

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.10.13 20:01

Zkus TestDisk. Napřed ho vyzkoušej na tom externím disku, možná se mu povede ta data obnovit (pokud jsi na něj po naformátování nic nedal).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.10.13 20:08

Dobrý den ! Data ze zformátovaného disku lze obvykle obnovit, hlavně na něj už nic nenahrávejte ! Zkusil bych ho projet freewarovým programem TestDisk http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk . Případně se pokuste sehnat placený program GetDataBack. Odborné firmy deklarují úspěšnost téměř 100 procent, např. http://www.zachrana-dat.cz Přeji úspěch !

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.10.13 20:18

Zrovna #zachrana-dat.cz není úplně nejlepší volba.

doplněno 23.10.13 20:18:

#DataRecovery

Datum: 23.10.13 21:01

pravido: Souhlas, možností je víc, hlavně, aby si luke ten disk něčím nepřepsal.

Od: luke*
Datum: 23.10.13 21:53

Bohužel jsem na externí disk nějaká data uložil. Je nějaká možnost dostat ty data z HDD nebo to mám dát opět na servis a rozloučit se s nini. Zasílám foto po připojení dokovací stanice z HDD (disk E, F=Windows, G).

Datum: 23.10.13 22:03

No, zkusit to můžeš.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.