Zfialovění obrazovky

Od: Datum: 21.10.13 18:28 odpovědí: 7 změna: 22.10.13 20:48

Dobrý den,

včera se mi stalo, že z ničeho nic při sledování filmu zfialověl obraz a pc zamrzl. Zkoušel jsem restart nicméně se to samé po cca 2-5 minutách stále dokola opakuje. Reinstaloval jsem windows nicméně to samé se přihodilo dnes po cca 15 minutách.

Nemoha by být špatná grafická karta? Ta je integrovaná ..porcesor pentium 3.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 21.10.13 19:31
avatar

Dobrý den, toto se stává jen při sledování filmů? Tak změňte přehrávač, resp. zkuste to v jiném.

Pokud se vše ostatní zobrazuje korektně, tak graf. karta bude asi stále dobrá. Ale, Pentium III je už trochu starší procesor (no, možná hodně). Je nějaké chybové hlášení v Ovládacích panelech v Systém / Správce zařízení? Jaké jsou to Windows? Zdravím!

doplněno 21.10.13 20:03:

Na to případné chybové hlášení se musíte podívat sám do Ovládacích panelů. Možná zkontrolovat i nastavení pro obrazovku a výběr monitoru.

doplněno 21.10.13 21:58:

david89 - zdá se, že se problém ukáže po nějaké době provozu, tak by to mohlo souviset i s teplotou.

Možná zkusit vložit jinou graf. kartu (pokud ji zákl. deska podporuje) nebo si pořídit novější PC. Tento má již určitě hodně odslouženo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: david89
Datum: 21.10.13 19:50

Poprvé obraz zfialověl při sledování filmu. Teď se to děje ani nemusím s pc nic dělat jen ho zapnout. Z pc jsem vysál prach a stále je to stejné. Chzbové hlášení nevyběhne pouze obraz zfialoví a pc zamrzne.

Od: host*
Datum: 21.10.13 19:55

Barvy se skládají ze tří základních R-red, G-green, B-blue, takže podle popisu vypadla a nejde zelená. Buď v grafické kartě, nebo v kabelu do monitoru, nebo v monitoru. Pro jednoduchost se zkuste podívat na kabel, jestli nevypadl, vyndat ho a znovu nasadit, podívat se, jestli není poškozený, například překousaný od křečka nebo myší, nebo přiskřípnutý nábytkem, apod.

Pokud máte někoho, kdo má podobnou grafickou kartu, zkuste si ji půjčit, nebo tu vaši vyndat a znovu nasadit, nebo jestli má ventilátor, tak sledovat, jestli se nepřestane točit a něco se v kartě nepřehřeje. Nebo ještě jednodušeji zkuste použít jiný monitor a tak zjistit, v čem zelená barva vypadla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: david89
Datum: 21.10.13 20:55

co se týče monitoru a kabelů je vše v pořádku ...mám teď na monitor připojený notebook. Někdy se právě ukazují i jiné barvy například zelené pruhy, někdy právě ty fialové, ale povětšinou obraz zfialoví celoplošně. Už nevím co s tím. Grafiku vyměnit nemohu je integrovaná v procesoru a vzhledem k tomu že je takto starý tak ho neseženu. Jen potřebuji vědět jestli teda už karta odešla a mám tedy koupit jinou bednu nebo se jedná o něco opravitelného.

Od: au1
Datum: 22.10.13 09:25

základní deska nemá PCI slot? pokud ano, stačí koupit nějakou vérgl grafiku do PCI-ex slotu a používat tu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.13 09:48
avatar
Nevím o tom, že by P3 mělo iGPU. Nemáš tam P4 (nebo P3, ale se samostatnou GPU do AGP slotu)?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: david89
Datum: 22.10.13 20:48

Jedná se o pentium 3 samostatnou grafiku bohužel nemám

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.