Windows 7 - jak zjistit prod kod ze systému

Od: Datum: 21.10.13 14:11 odpovědí: 15 změna: 28.10.13 19:01

jak lze zjistit produktový kod. nainstalovala jsem si místo Windows starter, Windows premium, ovšem mám problém, protože dvě čísla nebo písmena v produktovém kodu jsou nečitelná, a k windows starter bohužel nemám CD. Protože notebook pomalu dosluhuje, nechce se mi platit za nové windows. Pokud bych kod nezjistila, je možné nahradit windows 7 linuxem? Radu jsem se snažila získat u Microsoftu, bohužel jsem tam nic nenašla.

doplněno 21.10.13 18:52:

nešlo by třeba zjistit key z čárového kodu anebo někde stáhnout původní windows starter, ten totiž nikde není a pro ten licenční číslo mám, hlavně ale kde by mě ho event zjistili

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.10.13 14:17

Klikněte vlevo dole na "menu", napište systém a v nabídce na něj klikněte.

PK je úplně dole.

Ano. lze ho nahradit Linuxem.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 21.10.13 14:18

Anebo prográmek ProductKeyFinder.exe

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.10.13 18:46

díky za odpověď, produkt key jsem našla, ale počítač hlásí, že kod je neplatný, že se jeví jako výchoí a nelze jej použít k aktivaci a chce po mě jiný kod product key... Ale kde ho mám hledat?

Datum: 21.10.13 18:56

Nelze aktivovat různé verze Win se stejným klíčem.

Datum: 21.10.13 19:52

už asi vím, kde je chyba, mám windows 7 pro upgrate a protože jsem před instalací formátovala disk, tak prý tuto verzi nelze použít. Takže mně nezbývá nic jiného, než instalovat linux, Jenže já hraji i hry, sice jen ty jednoduché, třeba karetní a pod. A co třeba Android, myslíte, že by na počítač naistalovat šel?

Datum: 21.10.13 19:57

Ano, za určitých okolností by to šlo.

http://technet.idnes.cz/andro…c=A130520_135134_software_nyv

Datum: 21.10.13 22:12
Karty jsou ve Xubuntu taky, jsou tam i nějaké jednoduché 3D arkády.

Od: ben®
Datum: 21.10.13 14:25

Dobrý den, zkuste zjistit produktový kód programem viz odkaz. JInak, OS Windows lze nahradit OS Linux, který je zdarma a ve více verzích. Je to dobrá alternativa, ale není primárně určen pro hraní her. Zdravím!

http://www.stahuj.centrum.cz/…i/windows-product-key-finder/

Datum: 21.10.13 14:30

Ještě někdo třetí?

Upozornění od sys clayman 21. 10. 2013 14:37:23
potvrzení tvé rady není trestné naopak je vidět, že byla správná ;)

Datum: 21.10.13 15:04
Ano, já. Jen chci doplnit, že pro netbook (soudím podle W7 Starter) je podle mne nejvhodnější distribuce Xubuntu (hlavní panel se dá přesunout dolů (jako je to ve Windows)).
A myslím, že není od věci upozornit na to, že některé části Linuxu se ovládají výrazně jinak, než u Windows, a naučit se i některé základní úkony může chvilku trvat.
V případě nejasností doporučuji Google a http://forum.ubuntu.cz
Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.10.13 15:26

Byl by jste čtvrtý :-D

Bylo to myšleno návrhem programu ke zjištění PK.

Datum: 22.10.13 00:05

díky všem za rady, něco už jsem zkoušela, ale jak přeinstalovat Windows Linuxem nevím. takže bych potřebovala ještě poradit, na internetu jsem nic přesného nenašla

Od: ben®
Datum: 22.10.13 01:06

Dobrý den, pokud se podíváte na stránku viz odkaz, v klidu si tam budete vše pročítat, podíváte se na ukázky, projdete si návody i otázky a nakonec si stáhnete a vypálíte OS Linux Ubuntu (ISO soubor jako obraz disku), s kterým nabootujete v mechanice, tak už Vám bude vše jasné. Jenom nespěchejte, čtěte a učte se s Linuxem. Linux nejsou Windows zadarmo - vyžaduje to trpělivost a snahu naučit se něco nového. Pokud to nevzdáte do dvou týdnů, tak jste dobrá. Zdravím!

http://www.ubuntu.cz/

Od: michalkoudela*
Datum: 21.10.13 18:59

Zajděte za prodejcem notebooku a on vám je tam nahraje. V případě nákupu na e-shopu zajděte do jakéhokoliv servisu, za pár stovek je vám tam nahrají.

Datum: 28.10.13 19:01

díky všem za odpovědi, nakonec jsem to vyřešila s pomocí microsoftu - jiný způsob registrace produktů, vše fun

guje

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.