Hučení mikrofonu

Od: Datum: 18.10.13 18:27 odpovědí: 19 změna: 20.10.13 19:43

Dobrý den.Rád bych se vás zeptal jak je možné že když jdu nahrávat nějakou hru na NTB(je jedno přes co)tak mi vždy v audacity hučí mikrofon.Je to takové ddddddddddddddddddddddd.Už jsem si zakoupil 4 mikrofony ale problém je stejný.testoval jsem mikrofony i mimo audacity ale problém je stále.Divné je že když odpojím NTB od napájení hukot přestane ale když ho zase zapojím hned mi hučí mikrofon.Kámoš má úplně stejný NTB ale takový problém nemá.Mikrofony to také není protože ten poslední jsem testoval na jiném stroji a je bez hukotu.Prosím o radu jak mám postupovat. Děkuji zaodpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.10.13 18:50

Špatné odrušení buď mikrofonu nebo zdroje k NB.

Ohodnoceno: 0x

Od: killman*
Datum: 18.10.13 18:59

mohu se zeptat jak to spravím

Od: ben®
Datum: 18.10.13 19:06

Dobrý den, zkuste připojit adaptér NTB do jiné zásuvky nebo v jiné místnosti, jestli to ustane. Zdravím!

doplněno 18.10.13 19:20:

Už jste to zkusil připojit v jiné místnosti? Pokud to nepomůže, tak budete asi nahrávat jen na baterii NTB.

Někdy pomůže vypnout třeba ledničku nebo jiný zdroj rušení. Nebo zkuste NTB + adaptér + mikrofón u toho kamaráda v bytě, zda to tam bude dobré.

doplněno 18.10.13 19:41:

Podívejte se na video, že to je někdy skoro detektivní práce najít zdroj ručení. Takto těžko určit, kde je problém.

doplněno 18.10.13 19:46:

Můžete ještě zkusit i obalit kabel od mikrofónu kusem alobalu, jestli se to zlepší.

doplněno 18.10.13 20:00:

Ne, v NTB s graf. kartou nic nedělejte. Je to jen příklad, že to ručení může dělat cokoliv. U Vás to bude asi ten adaptér, případně i zásuvky, když to na baterii rušeno není.

doplněno 18.10.13 21:28:

S tím větráčkem nevím, ale mohlo by to být i tím. Myslím, že při provozu na baterku se větráček netočí.

Zkuste ho vyčistit nebo vyměnit (pokud nepřijdete na jiný zdroj rušení).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.10.13 19:10

a když ne tak co mam dělat dále

Datum: 18.10.13 19:23

děkuji a mohu se ještě zeptat co je to špatné odrušení mikrofonu?

Datum: 18.10.13 19:30

bezvýsledku

Datum: 18.10.13 19:53

já mam přesně takový mc jako ve videu jenomže jak mam asi přesunout zvukovou kartu u ntb to my hlava nebere vždyť tam nikde neni místo

Datum: 18.10.13 20:09

Ale zapoměl jsem doplnit že natáčím asi 1 rok.A tento problém se objevil až po pul roce takže neni možné že je třeba zaprášený větráček?

Datum: 18.10.13 19:44

Zdravím,
mikrofon vám chytá nějaké pro vás neslyšitelné vibrace - asi od zdroje napájení. Zkuste třeba prodlužovačku a adapter (předpokládám, že trafo je spojené s vidlicí) položte na něco měkkého, co pohlcuje zvuk (třeba kus hadru).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.10.13 19:56

takže napájení mam položit na něco mekkého pokud tomu správně rozumim

Datum: 18.10.13 20:19

Zkusil bych to tak, protože když píšete, že pokud NB jede na baterii, tak se rušení neobjevuje, tak bych zdroj nechtěných zvuků viděl na to trafo, přes které se NB napájí. A protože to trafo je nejspíš na konci šńůry a strká se do zásuvky ve zdi, tak proto prodlužku a trafo podložit.
Teoreticky by také mohlo pomoct třeba zapojit napájení do zásuvky, která bude co nejdál od mikrofonu nebo něčím od něj odstíněná - zásuvka pod stolem atd.

Datum: 19.10.13 07:47

ano je to napájením ale čím to mohlo vzniknout

Datum: 19.10.13 08:01

To vám bohužel vysvětlit neumím. U starých napájecích zdrojů, což bývala většinou tzv. trafa (transformátory) tohle dělaly uvolněné plechy. Ale proč to dělají nové zdroje nevím - možná by to dokázal vysvětlit nějaký elektrikář či znalec slabopoudu (což já nejsem).

Datum: 19.10.13 08:23

hm...pokusím se to rozdělat a kouknu se tam je

Datum: 19.10.13 09:36

Takový menší dotaz, když má kámoš stejný ntb, má i stejný napajecí adaptér? Myslím si že problém bude v tom zdroji neboť se mi to stalo taky... Akorát to bzučelo v reproduktorech.

Datum: 19.10.13 09:51

ano má úplně vše stejně jako já ale když jsi říkala že se ti to stalo taky jak jsi to odstranila

Od: prezdivka1234
Datum: 19.10.13 20:46

Já jsem měl podobný problém a vyřešilo to zakázání (nepovolení) všech různých těch zařízení, které nejsou potřeba. Ono se to totiž mixovalo dohromady i s tím mikrofonem dohromady a pak vznikaly ty různé šumy a brumy. Dnes už si nepamatuju co přesně to bylo, ale zkuste všechny ty nepotřebné věci odfajfkovat pryč (hlasitost zvuku, hlasitost vnějšího zdroje, SPDIF, atd) a ponechte opravdu jen to potřebné pro záznam a taky reprodukci zvuku. Chce to chvíli experimentovat.

Datum: 20.10.13 17:13

možná to bude znít dovně ale já nejsem žádny expert přes pc takže se ptám kde to mám všechno zakázat?

Od: ben®
Datum: 20.10.13 19:43

Dobrý den, to nastavení v programu Audacity nebo v Ovládání hlasitosti (mixér) je základ. Ale, když ve Vašem případě je vše v pořádku při provozu NTB na baterii, tak v tomto asi problém nebude. Ale, můžete to zkusit v Start / Programy / Příslušenství / Zábava / Ovládání hlasitosti nebo přes Ovládací panely, kde je možná i nastavení pro konkrétní zvukovou kartu. Zdravím!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.