Využití tiskáren v praxi

Od: Datum: 17.10.13 17:37 odpovědí: 4 změna: 17.10.13 20:57

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zdali vás nenapadá, kde bychom mohli využít různé tiskárny? Našla jsem pouze, že jehličkové tiskárny se využívají při tisku v prodejnách, bankomatů apod. Ale o laserových a inkoustových ani slovo.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: 111®
Datum: 17.10.13 17:44

Jehličkové tiskárny se využívají jak jsi uveda, ale také všude tam, kde tisknou přes kopírák, nebo tlakocitlivý papír.

Laserové tiskárny se využívají například ve faxech, ale také jako multifunkční tiskárny a rychké tiskárny pro trvalý tisk, protože tonerový prášek se zapéká do papíru. Tisk bývá dražší než u inkoustu

Inkoustové tiskárny dnes už i u faxů , pak pro multifunkce ale také jako levné jednoúčelové tiskárny. Snad ti to stačí.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: kubaaa*
Datum: 17.10.13 19:06
Ja jen nemuzu souhlasit s tim, ze je laserovy tisk drazsi nez inkoustovy...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 17.10.13 20:26

To je otázka do školy?

Jehličkové tiskárny měly tiskovou hlavičku tvořenou řádkou 7, později 9 nebo i 24 jehličkami, které ťukaly při pojezdu hlavou nad papírem zleva doprava a při rychlejším obousměrném tisku i ve směru zpět, přes pásku na papír, podobně jako u psacího stroje. Vyměňovala se páska. Tisk levný, páska za pár peněz.

Inkoustové tiskárny mají hlavičku tvořenou místo jehliček dírkami ve speciální keramice, kterou vystřikují kapičky barvy proti papíru. Původní měly pouze černý inkoust, později i několik barev a vznikl barevný tisk. Vyměňovaly se inkousty ale pak se ukázalo, že výměna celé hlavičky - kartrige není zas tak drahá, tak se vyměňují celé cartridge (čti kártridž) - někdy bývají dvě - černá a barevná s několika barvami, ze kterých se skládají ostatní barvy.

Jehličkové tiskárny mohly psát přes kopírách i několik kopií, tyto tiskárny chrlily spousty listů papíru s účetnictvím, sklady, atd. písmena, číslice a jednoduchou grafiku

Inkoustové tiskárny tisknou text, grafiku, v běžné i vysoké kvalitě - tisk fotografií po domácku. Mohou tisknout třeba i popisy na vajíčka, bedny a další zboží.

Laserové tiskárny byly původně velmi drahé. Laserový paprsek podobně jako u kopírky osvítí světlocitlivou vrstvu na válci, na osvícená místa ulpí černý prášek, obtiskne se na papír a pak se dalším horkým válcem zažehlí do papíru. Laserová tiskárna je tichá, jen šustí papír. Vyměňuje se celá cartridge i s válcem - je to drahé, ale dá se z ní udělat několik tisíc kopií, záleží na hustotě tisku.

Barevná laserová tiskárna je další vývojový krok - sice drahý, ale už se také používají.

Tiskárny se používají na tisk všeho možného, na tisk účtenek v obchodech, na tisk složenek, receptů u lékaře, dokumenty, letáky, fotografie, atd, atd.

Nejméně trvanlivý tisk je na teplocitlivý papír v účtenkách a faxech, po čase tisk vybledne a zmizí. Typický je nafialovělý nebo šedivý tisk na zvláštním papíru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.13 20:57
avatar

K tématu je napsáno asi dost, jen podotknu, že jehličkárny se používají hlavně k tisku přes kopírák, ale pokud jde o obchody tak tam je v současnosti nejšastějčí tisk na termo tiskárnách a to samé bankomaty. Od jiných tiskáren to nepoznáš, jen je to termopapír, ale tisk je normálně černý. ve firmách se nejčastěji (alespoň ve větších) používají laserové tiskárny, výhodou jsou u nich nižší provozní náklady než u inkoustu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.