Zmenšení / komprimování formátů PDF

Od: Datum: 16.10.13 18:46 odpovědí: 10 změna: 18.10.13 09:31

Obracím se na Vás s otázkou, jestli mě někdo neporadí jak lze zmenšit soubor ve formátu PDF. Díky za případnou odpověď. Tatik

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.10.13 20:04

Záleží na tom, o jaký soubor jde, a na tom, v jakém programu jej vytváříte. Při tvorbě PDF z Open- či LibreOffice nebo v SoftMaker Office můžete velikost výsledného souboru do určité míry ovlivnit v nastavení.

Jde-li o soubor stažený z internetu, moc s ním asi neuděláte. Snad jej rozdělit na několik menších (např. v programu Split & Merge).

doplněno 17.10.13 17:58:

Pánové (Hope, Totak, Kartáginče), povedlo se Vám nekomu soubor ve formátu PDF výrazně zmenšit?

Já používám 7zip a zmenšit se mi podaří maximálně o jednotky kB (např. z 1.656 kB na 1.649 kB). Takže zmenšení ano, ale nepatrné.

Podobnou zkušenost mám i s obrázky ve formátu JPG.

Ostatní formáty (DOC, XLS, TXT, ...) umí 7zip zmenšit cca na čtvrtinu původní velikosti. Také pomáhá soubor "uložit jako" - výsledná velikost bývá nižší než při běžném "uložit".

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.10.13 20:02

Tak zkouška:)

Bez komprese - 2,71 MB

ZIP - 2,41 MB

7z - 2,34 MB

Datum: 18.10.13 09:31

Souhlas. Netvrdil jsem, že komprese bude výrazná, jen jsem porovnával kompresní programy.

Po pravdě u takováchto souborů (to se týká i tžrba obrázků, které se pokouším komprimovat bezstrátově) je větší význam v tom, že mohu více souborů před uploadem zabalit do jednoho.

Od: hop®
Datum: 16.10.13 22:28

Jakýmkoli komprimačním programem (winzip, winrar). Jen doplním, že u těchto souborů se většinou velikost změní dost znatelně, odhaduji na desetinu původní velikosti.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.10.13 23:00
Zabalení rarem bude nejpraktičtější. Jestli opravdu moc záleží na tom aby to bylo co nejmenší tak největší komprese dosáhneš přes UHARC ale pokud to nebudeš mít jen pro sebe a někomu to pošleš tak z toho bude nešťastný protože koncovku *.UHA Znají opravdu jen odborníci.

Datum: 17.10.13 12:31

Dobrou kompresi má taky 7zip, řekl bych, že ještě lepší než rar, a je známější.

doplněno 17.10.13 13:20:

Tedu známější než UHARC

Datum: 17.10.13 12:32
A zdarma...
Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.10.13 22:21

Zdravím,
velikost souboru .pdf můžete částečně ovlivnit maximálně při tvorbě tohoto souboru. Dalšími změnami (zabalení do archivu a pod) si už moc nepomůžete, protože se jedná o už komprimovaný formát.

K debatě o použítí různých archivačních a "balících" programů (typ WinRar, WinZip atd) na zmenšování různých souborů.
Těmito programy lze zmenšit pouze soubory, které nejsou komprimované už normálně (.txt,. doc., ..), soubory už v základu komprimované - všechny typy obrázků kromě .tiff a .raw, takže třeba .bmp, .jpg, .png,..., videa jako .avi,.wmv,... lze zmenšit pouze velmi nepatrně. K ověření tototo tvrzení doporučuju najít si nějaký testy např. programu WinRar - tam to bývá detailně popsaný.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.10.13 00:15

souhlas, při skenování a uložení do pdf si vybrat jestli to chci barevně nebo ne a hustotu v dpi (text nebo text+obrázek atd)

Datum: 18.10.13 01:43

Já upravuji rozměry a velikost dat ve Photoshopu, samozřejmě pak nelze z něj kopírovat text.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.