Lze překopírovat data i bez najetí do win8?

Od: Datum: 15.10.13 13:35 odpovědí: 7 změna: 15.10.13 19:38

Dobrý den,

mám větší problém s počítačem, po pár modrých obrazovkách s chybovými hláškami, a pár "padání" už teď vůbec nenajede do Windows 8 a jen plyve chybové hlášky, nebo jen úvodní obrazovka ASUS - vypadá, že načítá, ale nic se neděje..., už mám zařízený odvoz na reklamaci, ale ještě předtím bych se přeci jen pokusila nějak z něj dostat data, ,mrzelo by mě o to přijít, bohužel při opravě za data neručí. Někdy se mi podaří dostat se do menu, kde se lze proklikat k příkazovému řádku, lze nějak překopírovat data na USB?

Dále mi bylo doporučeno zkusit vytvořit a vložit bootovací usb, nebo disk.. jenže k tomu potřebuju instalaci pro windows 8. Windows 8 ale už byly předinstalovaný v počítači, takže k němu žádné CD, ani nic jiného nemám.. Dá se to někde stáhnout?

Poslední chybové hlášky, jsou:

Critical_process_died

Bad_system_config_ifno

Pak se i tváří, že něco opravuje:

Scanning and Repairing Driver: (?volume{5da02b32-607a-4363...}/:100%

ale tím to hasne - půl dne pak už nic nedělá...

Myslíte, že je vůbec možné se do něj ještě nějak dostat?

Děkuji za každou informaci :)

petra

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.10.13 13:47

Já bych v tomto případě nabootovala z "živého" linuxového CD (systém se načte do paměti, na disk nic neukládá) a potřebná data zkopírovala na flash disk nebo vypálila na CD.

Zkuste se přeptat mezi známými, jestli někdo nemá linuxové CD, případně se dá levně sehnat i přes internet (ovšem pokud se nedostanete do systému, nedostanete se ani na internet).

Takže jsem asi moc neporadila.

doplněno 15.10.13 14:36:

Rv, na DOS jsem myslela také. Neuvedla jsem jej, protože ani mně by se do toho nechtělo...

Totak, kdepak slečna, důchodkyně!

Ohodnoceno: 5x

Od: rv
Datum: 15.10.13 14:00

Pokud není vadný hdd, tak na něm data stále jsou a není důvod o ně i při případné reinstalaci systému přijít. Z příkazového řádku se můžete dostat do adresáře s daty a třeba pomocí starých příkazů copy xxxx.xxx d:yyyy soubory kopírovat, ale nechtěl bych to dělat.

1. Součástí některých biosů bývá i integrované prostředí pro přehrávání multimédií, přístup na i-net a podobně. Třeba je to i u vás a pak se z tohoto prostředí k datům dostanete a třeba si je pošlete emailem, nebo přenesete na USB disk.

2. HDD bych vyndal a připojil k jinému PC a data zkopíroval

3. Sehnal bych si instalační médium a znovu nainstaloval systém BEZ formátování disku, abych si nesmazal data

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.10.13 14:16
Na aukro se dá pořídit přechodka IDE,SATA.ATA- na USB se zdrojem pod 200.- kč bez zdroje při využití zdroje z počítače za cca 70kč to by za záchranu dat snad nebyla tak hrozná cena. I kdyby to v případě přímého nákupu na krámě bylo o pade víc.
Nejjednodušší řešení je samozřejmě to živé CD linuxu. Ale na menším městě nemusíš mít zrovna štěstí na známé kteří linux používají mají nebo aspoň budou ochotni ho stáhnout a vypálit tam je pak jednodušší vyndat disk a přes uvedenou redukci připojit k jinému počítači jako přenosný disk.
doplněno 15.10.13 14:23: Jinak velký potlesk pro IVZEZ za zmínku o linuxu. Na tomhle fóru bych od slečny znalosti o linuxu moc nečekal. I když vím že na fóru ubuntu jich pár umí věci o kterých se chlapům ani nezdá, tak tady je linux přeci jen okrajovou záležitostí.
Ohodnoceno: 2x

Od: peeta
Datum: 15.10.13 14:17

Děkuji,

s tím linuxem - to už vůbec nevím jak na to.. :) Stačilo by se dostat k diskům a přendat to na flashku.. Pokud vím, nikdo v okolí linux nemá.. ale zkusím o tom něco zjistit.. :)

Já právě netuším, jestli je chyba v hardwaru, počítač mám asi půl roku a zlobí skoro od začátku, proto ho ani nechci nechat rozebírat a disk připojovat někde externě.. aby se neporušila záruka :/. Posledně co "spadnul systém" ještě najel do windows, jenže můj účet už tam nebyl, ani žádná data, programy nic.. po druhém restartování to samé, jen se zasekl hned na obrazovce s "metrem" - s těmi dlaždicemi.. Pak už vůbec nenajel.

Věřím, že ta data tam jsou, už se mi něco podobného stalo, že to vypadalo, že je prázdný, ale po restartu se tam zase vše objevilo, ale teď už to blbne týden a nic..

Ani nevím, kde sehnat to instalační CD - kolem mě mají všichni ještě win 7 a stejně nikdo nemá instalační CD, protože jsou windousi už předinstalovaný v notebooku, a nevím, jestli někde na netu mohu stáhnout instalačku... jedině se dá najít s příponou .iso:/

chjo :)

Datum: 15.10.13 14:27
Iso je přesně to, co potřebuješ. To je bitová kopie disku. Každý běžný vypalovací program z windows ti z toho vypálí boot cd
doplněno 15.10.13 15:50: Kdybys byla z HK nebo Prahy rád ti nějaké funkční cd Ubuntu pošlu po dětech. Jede to v češtině takže jen vložíš do mechaniky zvoliš spuštění bez instalace. Dvakrát vybereš češtinu a pak už jen čekáš dvě minutky až se systém načte. Pak klikneš na správce souborů a můžeš stěhovat data.

Od: peeta
Datum: 15.10.13 17:46

:) Děkuji, bohužel jsem ale až ze severu čech :). už stahuji to .iso, mohl by jste mi prosím poradit ještě konkrétní program pro vypálení toho bootovacího cd - možná ještě lepší by bylo, pokud by to šlo i z "flešky" těžko říct, jestli někde po domě seženu volný, nebo přepisovatelný CD. :) děkuji..

Datum: 15.10.13 19:38
Na vytvoření bootovací usb flash je stejně potřeba mít stažený to bootCD. Teda existují USBstick verze live windows ale co jsem zkoušel tak mi fungovala tak jedna z deseti. Pro tebe jako laika bude vážně úplně nejjednodušší vypálit ten linux. Ten je totiž ke stažení oficiálně zdarma a při stažení z oficiálních zdrojů nemusíš mít strach že to bude zavirovaný. to ti při stažení live cd windows nikdo nezaručí. jestli přesto trváš na windows tak zkus softarchive.net to je wárez který mám už ověřený. do vyhledávání napiš live+windows. To co stáhneš bude na 90%funkční ale na 100% v angličtině. Takže bych stejně znova na závěr doporučil ten linux.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.