Kompenzace rozdílu barev způsobené papírem

Od: Datum: 13.10.13 13:53 odpovědí: 3 změna: 15.10.13 22:54

Dobrý den,

tisknu na tiskárně canon ip 4950. Nějakou dobu kupuji lesklý foto-papír ne od canonu. Barvy všechno ok. Nyní jsem koupil papír od téže značky, téhož označení druhu.. ale na první pohled je tento papír bělejší, dříve mírně nažloutlý. Podání barev je rozdílné, nový papír, jakoby barvy o něco vybledlejší, jakoby tiskárna stříkala méně barvy na papír. Jde množství barvy nějak ovlivnit? Vím, že u starší tiskárny toto šlo nastavit. Barevnou korekci jsem se snažil ovlivnit jasem a kontrastem v photoshopu ale výsledky testů velmi špatne. spotřeboval sem haldu papíru a stále nejsem na původní barevnosti. Už jsem z toho zoufalý. Jak se mám dokopat k té správné barevnosti s novým papírem?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.10.13 14:20
Většinou se kalibruje monitor, u tiskárny jsem to nedělal. Každopádně u moji Canon v ovládacích je nějaká barevná korekce resp profily. Nějaká kalibrace určitě existuje. Koukněte v první záložce u tiskárny (v ovladaci).
doplněno 13.10.13 14:25:

myslel jsem tohle, jak se to používá netuším.

Ohodnoceno: 0x

Od: pavelnejedly
Datum: 13.10.13 14:28

Takhle toho moc nenakalibruju, když špatné barvy způsobuje nový papír, tak kalibrace monitoru nebo tiskárny mi asi moc nepomůže.

Datum: 15.10.13 22:54

Nainstalujte si stejnou tiskárnu pod jiným jménem ještě jednou. (Tím vám zůstane zachované současné nastavení.) Na "nové" tiskárně zkuste experimentnovat s nastavením barev v předvolbách tisku. Tam bývá možnost ovlivnit přímo jednotlivé složky.

Na mé HP to vypadá takto:

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.