Nelze se přihlásit do adminu od routru

Od: Datum: 13.10.13 09:02 odpovědí: 3 změna: 13.10.13 09:25

Zdravím, mám problém s přihlášením na internet přez wifi. Po zapojení internetu mám do bytu přiveden kabel. Ten jakmile pichnu přímo do NTB tak internet jede bez problému. Vzhledem k tomu, že jsem chtěl připojit televizi přez wifi a totéž s NTB tak jsem pořídil wifi router. Kabel od internetu tedy přivedu do wifi routru, vyhledám wifi ( dosud vše bez problému ) Když se připojuji na wifi, tak při připojení je vykřičníček, přesto se bez problému připojím, ovšem internet nejede. Když se chci dostat do admin routru tak, mi to píše stránka nenalezena... Nevíte kde by mohla být zrada?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.10.13 09:22
avatar

WiFi router i NB je třeba správně nakonfigurovat. Nestačí jen nastrkat kabely a jet. Postupujte podle příručky, případně dle návodů na webu. Případní další rádcové by asi potřebovali znát také značku WiFi routeru a způsob vašeho připojení od poskytovatele.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.13 09:25
avatar

Na nastavení routeru musíš udělat první připojení pomocí kabelu. Většinou bývá i WiFi vypnutá a musí se zapnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 13.10.13 09:25

Pozor na to zda poskytovatel internetu nemá zabezpečeno přes MAC toho notebooku. Pokud ano, musí se router naklonovat, pokud to umí.

doplněno 13.10.13 09:34:

Ano nejdříve router připojit k notebooku přes LAN a router nastavit. Router vyresetovat stiskem skrytého tlačítka a pak teprve připojit napájení routru, držet tak 10 vteřin až se LED rozblikají. Do Exploreru zadat IP adresu která by měla být na routru napsána. Totéž heslo. Po nastavení internet připojit do WAN. WAN je jeden třeba modrý LAN pro PC a další jsou čtyři, třeba žlutý.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.