Jak to roztáhnouti, obrazovku

Od: Datum: 12.10.13 20:15 odpovědí: 2 změna: 13.10.13 06:03

Hezký večer. Potřeboval bych prosím poradit, jak to udělat, když si stáhnu z internetu film a pak ho pustím na normální Tv, tak to mám hodně stažený, ten obraz, jako širokoúhlý. Je to teď z Tv Fanda seriál 24 H. Jinak vše dobrý. Špatně se nato kouká. Nevím jestli to není, třeba blbě přeplý na Tv - obraz. Stahuji to na Flashku. A ještě jeden problém mám. Stáhnul sem Stevena Seagala a obraz dobrý, ale šlo to bez zvuku. Normálně z Uložto. Já nevím, tam toho je hodně a chci to dabovaný česky, třeba. Poradíte, prosím? Libor.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.10.13 23:00
avatar

Některé formáty obrazu jsou užší, než klasika 16:9, takže na klasické televizi je v pořádku, když jsou pruhy nahoře a dole (letterbox). Obraz lze přizpůsobit na plnou výšku monitoru, ale zase na úkor postranních okrajů, které se oříznou. Nefunkční zvuk může zapříčinit absence kodeku v přehrávači.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.10.13 06:03

K formátu obrazu se vyjádřil ernie, k chybějícímu zvuku přidám radu.

Prostudujte důkladně návod k TV. Někde by tam měla být informace, jaké zvukové kodeky (někdy to označují jako formáty) TV "umí". Pak stáhněte a nainstalujte si program MediaInfo nebo GSpot . V něm otevřete stažený film. Oba programy vám prozradí, jaký obrazový a zvukový kodek je v tom filmu použit a zda ho máte v PC nainstalovaný.
Pokud nebude zjištěný zvukový kodek jedním ze seznamu podporovaných televizorem, bude muset zvuk do podporovaného kodeku převést. K tomu (a případně i úpravám obrazu) dobře poslouží program Xmedia Recode.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.