Nedostatek přípojek ethernetu

Od: Datum: 11.10.13 20:20 odpovědí: 10 změna: 12.10.13 13:16

Dobrý den,

Vím že v budoucnu budu muset tento problém řešit, neboť mám teď router už úplně plný...

Proto bych se chtěl zeptat jestli neexistuje nějaká speciální rozdvojka nebo nějaký další router co by tento problém vyřešil...

(hlavně aby to bylo co nejlevnější)

Kdyby Vás zajímalo přoč potřebuji tolik přípojek tak je to proto že mám server přes sdílený port, máme telefon 802 (ten je tedy také přes kabel ethernet) pak jeden normální počítač a čtvrtou obsazuje anténa a tu vstupní prý nemáme používat (vím proč...) No a tohle všechno ne nabouchané ve wifi routeru... A právě mám v úmyslu udělat ještě jeden server, který se ale už nikam bohužel nevejde, ještě mne napadlo připojit ho bezdrátově přes tu wifinu ale to se mi moc nelíbí...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.10.13 21:06

Ano jak píšete, stačí zapojit další router. Ze stávajícího vezmete jeden LAN a připojíte ho do druhého routru, také do LAN - stejně jakou toho prvního zůstane WAN port prázdný. Tím získáte celkem další dva (pokud bude tedy routr běžný se čtyřmi porty) LAN porty k dispozici. Ale nejsem v sítích odborník, třeba Vám někdo poradí lépe, ale já to před časem také řešil (3PC + 2TV) a toto řešení funguje.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.10.13 21:37

Zbytečné, stačí obyčejný switch

Ohodnoceno: 3x

Datum: 11.10.13 23:28

Třeba tady je 8 portů http://www.alza.cz/tp-link-tl-sf1008d-d155323.htm. Jeden z nich připojit k routeru namísto jednoho ze zařízení (k tomu by se měl teoreticky použít křížený kabel, ale v dnešní době si většina switchů dokáže poradit a přepne se podle přímého či kříženého kabelu automaticky). Odpojené zařízení připojíte na tento switch a k tomu navíc získáte 6 nových zásuvek.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.10.13 00:05

Hlavně ne další router jak tu někdo radí, sice to lze, zvláště pokud se vypne dhcp server, ale zbytečně drahé když ne něco jiného. Rozdvojce se říká switch a to co radí Kovis je plně dostačující, podporuje i funkci kde není třeba křížený kabel, takže stačí z LAN portu routeru do jednoho z LAN portů switche a tím udělat propoj, stačí krátký patch kabel a pak vznikné 7 portů připojených k routeru+ zbylé tři přímo na routeru. Osobně bych pak všechny pc dal do switche ať při komunikaci v LAN nezatěžují router.

Od: rv
Datum: 12.10.13 05:28

A v dnešní době bych si mírně připlatil za gigabitový switch.

Datum: 12.10.13 11:57

Což je ideální stav, sám jedu na gigabitu mnoho let :) Na druhou stranu si připlatí jednou tolik.

Od: jirbar*
Datum: 12.10.13 12:39

Když je to jednou tolik, o co tedy jde. To je pořád stejně. Takové nesmysly používají moderátoři TV Nova. Možná věrný posluchač.

Datum: 12.10.13 12:42

PŘIPLATÍ si jedno tolik --> 100 % + 100 % = 200 %...

doplněno 12.10.13 12:42:

*jednou

doplněno 12.10.13 13:52:

Dvakrát tolik = 200 %

Dvakrát více = 100 % + 200 % = 300 %...

Datum: 12.10.13 13:16

A dvakrat tolik je vlastne kolik?

Taky sem byl kdysi upozornen jednou ucitelkou z matematiky, ze je to proste spatne zazite.

Datum: 12.10.13 13:00

Jirbar: někdo tě dnes naštval? Přečti si to pořádně a možná to pochopíš. Když ne tak si plácej co chceš, pokud to bude v rámci pravidel...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.