Pár dotazů k zálohování

Od: Datum: 03.10.13 06:23 odpovědí: 3 změna: 03.10.13 07:46

Dobrý den, //Nefunguje mi tady odklepnutí entrem na další odstavec// Chtěl bych se zeptat na 2 věci, 1.) - Dneska jsem si zálohoval celej PC na externí hdd, přes centrum zálohování v ovládacím panelu. Zvolil jsem si volitelnou a dal jsem jenom C: (win7) + knihovny + bitovou strukturu. Ostatní Disky jsem nechal nevyplněné (D: kde mám videa, muziku aj...), Avšak mi to zálohovalo uplně všechny disky a všechno co v ntb mám. Je to tak správně i když jakoby mám jeden disk, ale rozdělen? A když ntb klekne, nebo si budu kupovat novej tak normálně stačí přes to nabootovat a pojede to? Další problém je že mi to nezobrazí, co tam všechno mám a ukazuje mi to že ta záloha má cca 130 GB, ale HDD je zaplněn 500 GB, nestala se někde nějaká chyba? Hdd mám novej. 2.) Kámoš mě požádal abych mu opravil PC, má starší, win XP. Já se mu chystám rovnou obnovit XP ze zálohy. Ale nechápu tu zálohu, XP maji ISO? Ale já na svým win 7 iso nemám, jen složka, podsložky a pár souborů... A věděl jsem že když to budu bootovat z CD to XP, tak to musim vypálit jako obraz disku a ne jako obyč soubor, ale co když to budu potřebovat nabootovat z flešky, nebo exter.hdd? Děkuji za trpělivost.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.10.13 06:51
avatar
1. Nevím, v jakém formátu je to zálohované´(ZIP?), ale bootovat z toho pravděpodobně nepůjde.
2. Ať ten kamarád radši napíše dotaz sem, nemáš dostatečné vědomosti na to, aby ses mohl hrabat v cizím počítači.
ISO je instalační CD, slouží jen k přeinstalování OS. Pak bys musel ještě nainstalovat všechny ovladače a programy.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: dary®
Datum: 03.10.13 07:11

Děkuji za bleskovou odpověď 1-) Takža ta záloha mi bude de-facto k ničemu 2-) Jasně že když něco nebudu vědět takto nedělám, ale na instalaci novýho OS nemusim být programátorsko-technicko-študovanej inženýr... Ale zní to blbě no, nechtěl jsem mu rovnou odseknout, ať si to nechá spravit v servisu.

doplněno 03.10.13 07:56:

Aha... no tam nemělo být instalace, ale obnovení, moje chyba.

Datum: 03.10.13 07:46
avatar
Jenže přeinstalování a obnovení zálohy není totéž...
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.