Jak připojit starou tiskárnu k počítači

Od: Datum: 29.09.13 10:31 odpovědí: 7 změna: 02.10.13 21:29

Dobrý den,

dostala jsem darem už dřív od jednoho kamaráda tiskárnu-velice starou-EPSON LQ 100.Problém je vtom,že nevím vůbec jak ji zapojit.Nemám k ní ani ten kabel do elektriky,prostě jen tiskárna,je tam otvor ke kterému se asi tiskárna připojí k elektřině a pak je tam druhý otvor asi na propojení počítače s tiskárnou.Nevítě někdo co si mám tedy koupit za kebely abych se vůbec připojila k elektrice?Nejsem moc nechnický typ a nemám nikoho,kdo by mi s tím pomohl.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 29.09.13 11:10

Jehličkový pradědeček, na pásku, zřejmě přímo napájení 220 V, to se pozná podle konektoru a popisu u něj. Ale, pokud je to určeno k NB, tak to nepojede. má kabel pro LPT, není na USB, ovladače by se na intu našly, zřejmě i manuál.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 29.09.13 11:30

LQ-100 a LX-100 jsou 9-jehličkové tiskárny, napájené přímo ze sítě přes klasický EURO kabel a jako datový port používají LPT. Pozor, jehličková tiskárny, zvláště tyto staré, jsou velice pomalé a hlučné!

Pokud nemáš počítač s LPT, mohli bychom se nějak dohodnout, moji někdo někam dal a docela by se mi hodila (kvůli levné údržbě).

doplněno 29.09.13 11:31:

Ani si nepamatuji, že bych na ni tenkrát musel shánět nějaké ovladače.

Ohodnoceno: 2x

Od: bmbx®
Datum: 29.09.13 20:04

praivo:

samozřejmě, že se na takové tiskárny nemusely shánět ovladače. Jehličkové, thermo i inkoustové v té době používaly dva způsoby komunikace s PC a to IBM a Epson a i ty se lišily mezi sebou minimálně, měly svou znakovo sadu a jiný způsob grafického tisku. Ovladače byly relativně jednoduché a ve windows byla možnost nastavit desítky známých tiskáren bez nějakých hledání ovladačů.

doplněno 29.09.13 20:06:

zabu:

paralelní port a desítky (možná i stovky) modelů tiskáren podporují i WIN XP

Ohodnoceno: 0x

Od: zabu
Datum: 29.09.13 17:55

LQ 100 není jehličková, ale 24jehličková tiskárna. První, než začnete něco do toho kupovat je, ověřit si, jestli jsou ještě k mání páskové kartridge. Alespoň černé, když už ne dvojbarevné. Druhá věc kterou potřebujete je, paralelní port na PC. Pokud nemáte, lze zakoupit do PC kartu, s jedním LPT(paralelním) portem. Až do Win 95 by neměly být s takovou tiskárnou problémy. Jak řeší obsluhu paralelního portu dnešní systémy(W-XP a W7-8) nevím. Předpokládám, že je tam obsluha toho portu funkční bez ovladačů. No a pak už stačí jen kabely. Síťový-napájecí, a LPT s centronics konektorem na druhém konci do tiskárny., Asi se to jeětě dá koupit. Snad.

Datum: 29.09.13 18:05

A jo, máš pravdu, 9 jehliček měla jen řada LX.

Od: zabu
Datum: 02.10.13 21:25

Vím to, protože jsem ji měl. Hi.

Datum: 02.10.13 21:29

Já ji taky někde mám, ale někdo ji někam dal ještě než jsem ji stačil nějak použít a něco o ní zjistit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.