Excel - funkce

Od: Datum: 26.09.13 14:30 odpovědí: 10 změna: 27.09.13 13:14

Dobrý den,

pracuji na určitém souboru v excelu , který má za úkol pomocí soustavy vzorců po zadaní vstupních hodnot prostě propočítat a na konci tabulky do nějaké buňky jednoduše vyplivnout výsledek. Jenomže jsem narazil na problém. Já když vezmu tabulku do které doplním hodnoty a pomocí referencí na jednotlivé buňky píšu vzorce, tak při výpočtech dojdu do určitého bodu, kdy ta soutava závislých vzorců vyplivne číslo X do jedné buňky a do druhé číslo Y. No a potom pomocí těchto dvou hodnot člověk vybere číslo které chce a počítá dál .. jenže já nevím jakou a hlavně jak tu funkci používat aby v buňce A5 ( třeba ) vyplivla číslo X a v buňce B5 vyplivla číslo Y a potom ta funkce drapne tato dvě čísla a vybere z obrovské tabulky odpovídající hodnotu a tu potom vloží např do buňky C5 odkud si ji vezme jiný vzorec který s ní dál počítat ... ted ale jak tu funkci nastavit? vsadím svůj pc že to jde vcelku jednoduše ale tedka jak to udělat ... upozorňuji že jsem konstruktér který sice dokáže s pc pracovat ale na to aby uměl používat ms-dos je příliš líný.

Děkuji za pomoc a pokud vyrobíte nějaký excelový soubor na ukázku tak mi ho prosím pošlete na ondra258@email.cz

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jirbar*
Datum: 26.09.13 14:35

Sice si to nedovedu představit, ale takovéhle složitější věci bych řešil přes Access s použitím VBA

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.09.13 16:10

všechno jde jednoduše, když to umíte. Naučte se používat funkci Kontingenční tabulka. Je to mimořádně silná funkce, díky které Excel všechny ostatní tabulkové kalkulátory úplně zaválcoval.

Ale obávám se, že vám nějaké demo nepomůže, protože tato funkce je nepřenosná. Pro každý typ tabulky a každé použití se musí vytvořit zvlášť a znovu. Budete ji muset našrotit a natrénovat. Chvíli to trvá, možná i týden nebo dva. Ale zase na druhou stranu, když jí porozumíte, pak se před vámi otevřou nedozírné dálky.

doplněno 27.09.13 07:33:

Hmmmm. Vy neznáte přísloví Kdo chvíli stál, stojí opodál?

Vy stojíte opodál ale hodně daleko.

S čím vy se ručně pinožíte hodinu, to váš Excel udělá za desetinu vteřiny, když ho k tomu umíte přinutit. V dotazu nahoře poptáváte podmíněný přístup do databáze, postup řešení jsem vám popsal, tak se jej naučte. V čem je problém? Kontingenční tabulka je excelovská funkce, tak jako sečítání, odečítání, formátování, třídění, datum atd.

Jestli čekáte odpověď ve stylu, že tamhle zmačknete tlačítko a tamhle vám vyjedou výsledky, tak čekejte. *smich*

Ohodnoceno: 1x

Od: alexandr147*
Datum: 26.09.13 19:51

díky ale taková odpověď je mě k ničemu

Datum: 26.09.13 21:50

Proč? Jsi liný se něco naučit?

Datum: 26.09.13 22:24

ne ale mám toho dost a nemám čast učit se věcy který jsou sice zajímavý ale k ničemu nyní

Datum: 26.09.13 22:27

Když to k ničemu není, tak není ani potřeba se nějakou Excelovskou zabývat. A je vyřešeno.

doplněno 26.09.13 22:28:

Excelovskou tabulkou

Datum: 27.09.13 13:05

tuhle odpověď nahlásím ... nemá vůbec žádný smysl ji sem psát protože neřeší otázku ... na to aby mi někdo řekl že si to mám nasudovat tohle forum není ... to rovnou můžete zrušit poradte.cz

Datum: 27.09.13 13:14

No ono to je PORADTE a ne UDELEJ. A poraděno ti bylo, že musíš něco nastudovat.

Ohodnoceno: 1x

Od: zabu
Datum: 26.09.13 20:46

s kontingenční tabulkou jsem nikdy nedělal. Tak bych na to šel přes další list a odkazy z buňky X a Y přes funkce jako je řádek a sloupec.

Datum: 26.09.13 21:28