Levný poskytovatel internetu - Únětice

Od: Datum: 25.09.13 12:20 odpovědí: 2 změna: 25.09.13 13:30

Poraďte levného poskytovatele internetu v Úněticích u Prahy. Zatím jsem připojený přes telefon u O2, ale nejsem spokojen. Místo placených 8MB mi jde jen 2,5 až 3,5 MB a když do modemu napojím třetí počítač tak nefunguje. Výstupy má čtyři, ale fungují jen dva. Zkoušel jsem už několik modemů, ale nic nepomáhá.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.09.13 13:28

Poskytovatele ti neporadím. To musí udělat někdo, kdo zná situaci v okolí.

To že ti nefungujou všechny čtyři porty na modemu je problém konfigurace.

Většinou jsou dva porty konfigurované pro internet a třetí pro IPTV a čtvrtý pro VOIP.

Takže si nastuduj konfiguraci modemu pro využití všech čtyř potrů pro internet. A pokud to nepůjde, tak za modem připoj víceportový switch (přepínač) a tam si můžeš potom připojit tolik PC kolik je tam volných konektorů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 25.09.13 13:30
avatar

Dobrý den, jenom k tomu modemu. Pokud to je modem dodávaný od O2, tak ten má nastaveny porty tak, že dva jsou pro PC a dva pro O2 TV. Pak se musí v nastavení modemu všechny porty upravit pro PC a půjdou připojit až čtyři PC + "wifina". Ta rychlost připojení záleží i na tom, kde je ústředna a kolik je připojeno PC (tedy vzdálenost a dělení rychlosti mezi PC). Zkuste si měřit tu rychlost jen na jednom připojeném PC - možná tam bude vyšší. A jen doplním, že žádný poskytovatel internetu nedodává deklarovanou rychlost, ale ta je vždy nižší. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.