Netiskne tiskarna nejde nastavit

Od: Datum: 23.09.13 21:01 odpovědí: 7 změna: 28.09.13 13:26

dobrý večer poradí mi někdo s tiskárnou? chci vytisknout neco z wordu ale nejde mi to objeví se Nelze tisknout, protože není vybraná výchozí tiskárna. Vyberte tiskárnu ale přitom ji vybranou mám.. ach jo díky :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.09.13 21:17
avatar

Když najedete na správu tiskáren a dáte na svojí tiskárně vytisknout zkušební stránku jde to tisknout?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pajco*
Datum: 23.09.13 21:23

jo to jde ..

Datum: 23.09.13 23:41
avatar

Pak bude chyba v nastavení parametrů u určitého programu - Office, kde musíte projet celé nastavení a uložit nastavení a pak by neměl být problém. Ještě je potřeba zjistit jestli nechcete tisknout něco nad rámec možností tiskárny, aby tisk požadavek byla tiskárna schopna vytisknout a né jen ho přečíst a následně zahodit. Už se mi to občas stalo u tisku náročnější grafiky či problémy s okraji a formátem tisku. Zkuste nejprve tisknout nějaký normální text bez maker a jiných nadstandardů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.13 15:03
avatar
Podívej se do složky ovládacích panelů kolik tam je tiskáren a všechno kromě té správné odstraň. Případně odstraň všechny nech znova instalovat aby se zapsala jako default pro všechny programy.
doplněno 24.09.13 15:06: Samozřejmě že do složky TISKÁRNY v ovládacích panelech. Doufám žes to nepochopil že máš bezhlavě smazat celý obsah ovládacích panelů ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jokr
Datum: 28.09.13 08:57

Zdravim! Kdysi jsem měl podobnou obtíž se svým verglem... Řešení bylo drastické, odinstalovat tiskarnu, přeinstalovat OS a opakovaně nainstalovat tiskárnu. Prý si stáhla ovladače z Wind. a proto nešla... Nu, včil mi ta mrcha netiskne enem proto, že je někde na železnici plánovaná výluka...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.13 10:36
avatar

A co to je za systém?
Jinak mohlo by se jednat o tohle: http://www.howtogeek.com/foru…ny-printer-as-default-printer

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.13 13:26
avatar

Jetě jsem si vzpoměl, že může být tiskárná zahlcena tiskovéma úlohama, které je nutné dát vymazat přes vlastnosti tisku-tiskárny. Tyto chybné nedokončené tiskové úlohy blokujou kvůli prioritě ostatní tiskové úlohy následující. Některé tiskárny mají tento problém ošetřený, ale některé né a né automaticky odstranit tyto úlohy bez ručního zásahu uživatele. Ano přeinstalováním ovladačů by se problém vyřešil, ale většinou stačí odstanit chybné tiskové úlohy se seznamu (zrušit tisk) a nebo je odstranit přímo z windows adresáře, teď z hlavy nevím přesnou cestu, ale tam se dají taky přímo odtranit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.