Do školy - zvuk a grafika

Od: Datum: 22.09.13 12:54 odpovědí: 5 změna: 23.09.13 23:23

Zdravím, dělám do školy prezentaci o Zvukové a Grafické kartě. Vzhledem k tomu, že nejsem žádný ajťák a navíc mám problém, že když čtu ty ajťácké výrazy, z nichž většinu slyším napoprvé nebo neznám celou jejich definici, nedokážu se soustředit a celý přečtený text mi vypadne z hlavy. Nicméně momentálně jsem v prezentaci ve fázi dokončení grafiky a dokončování zvuku a nejsem si jistý, jestli mám tu prezentaci správně. Proto se chci zeptat, zda je správně tvrzení že:

Záznam prováděný zdrojem poskytující Analogový signál s různým počtem kmitů a velikosti tlaků je vzorkováním převeden na signál Digitální, jehož informace (délka výška tónu, nástroj..) jsou dány v bytech. Podle těchto informací vytváří Zvuková karta tóny (zvuk).

V podstatě potřebuji vědět, jestli toto mé vysvětlení, jak vlastně Zvuková karta vytváří zvuk, je správné. Pokud ne, prosím, opravte mi ho, ale abych tomu rozumněl (na úroveň laika a pokud možno co nejkratší [říkám to z hlavy]) a já to přepíšu. Až budu mít tu prezentaci hotovou, tak sem napíšu odkaz a vy mi to prosím zkontrolujte. Bude to má první známka z informatiky a já bych rád začal školní rok s jedničkami-dvojkami a bylo by mi líto stráveného času, kdybych dostal špatnou známku.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.09.13 13:37
Vis, ja bych taky chtela zacit novy skolni rok se samymi jednickami, napises mi vysvetleni principu reseni soustav rovnic pomoci iteracnich metod?
Asi tak.
Nekde na internetu urcite najdes princip zvukove karty.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kubaa
Datum: 22.09.13 14:17

Nejste-li mi schopná normálně odpovědět na otázku, neodpovídejte na ni. Nemusíte ze mne dělat hnedka vola, který si to má najít na internetu. Možná jste si měla přečíst mou otázku, ve které byste určitě zjistila, že jsem se ptal na správnost mé definice, ne na definici obecně.

Datum: 23.09.13 22:26
avatar

Ale já s Jančou souhlasím. Pokud z toho chceš něco mít, musíš to pochopit. Co když se tě pak někdo na něco zeptá a ty nebudeš schopen odpovědět, protože tomu nerozumíš?

A ne, nemáš to dobře. Mikrofon neumí zachytit, jaký nástroj hraje, to snad jedině před MIDI.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kubaa
Datum: 23.09.13 21:55

Zdravím, odpověď na mou otázku by se mi stále hodila. Prosím, odpovězte...

Od:
Datum: 23.09.13 23:23

Zvuková karta zvuk (tóny) nevytváří, to až reproduktor či sluchátka.

Zde si např. můžeš něco přečíst a poučit se:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Zvukov%C3%A1_karta

http://www.fi.muni.cz/usr/pelikan/ARCHIT/TEXTY/ZVUK.HTML

http://www.svethardware.cz/zv…y-a-jejich-vyvoj-1-cast/15816

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.