Online psani do jehlickove tiskarny

Od: Datum: 17.09.13 19:38 odpovědí: 8 změna: 19.09.13 20:39

Ahoj

chci se zeptat jestli existuje nejaký způsob jak posílat data do jehličkové tiskárny přez LPT?
napříkald jako když se píše na psacím stroji? nebo jednou za 5 minut vypsat řádek o stavu PC?

taky mi přišla zajímavá funkce co by vypočítávala písmeno PI a číslo po číslu posílala do tiskárny a přitom po sobě čistila ramku aby se to při stálém počítání nepřeplnilo...

mám tiskárny citizen swift 9 a pokladní epsonku obě přez LPT

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: host
Datum: 17.09.13 20:38

Jehličkové tiskárny obvykle mívaly paralelní port, po kterém se přenášelo všech 8 datových bitů najednu a po dalších 3 a více vodičích i komunikace tiskárny s PC. K tomu je typický kabel s dvouřadým konektorem pro LPT (Line Printer) a na druhé straně s konektorem pro výstup LPT na PC. Data se přenášela po dávkách, pravidelně se ukládala do paměti, pak tiskárna vyslala signál že je zpracovává (Busy) a tiskla je najednou a pak si zase řekla o další data. Pokud vás zajímá paralelní přenos, hledejte pod heslem Handshake (Hand=ruka, Shake=potřásání), jako když si lidé při setkání potřásají rukou, výklad je mimo rámec tohoto tématu.

Ohodnoceno: 0x

Od: hm®
Datum: 17.09.13 20:49

Jít by to mohlo. Staré tiskárny uměly tisknout samy, takže když se jim poslalo "A", vytiskly A. Nemusel se jim posílat "návod", jak takové "A" vykreslit, jako to později potřebovaly novější levné WIN-tiskárny.

Jestli se nepletu, nedávno se tu řešilo, jak něco poslat sériovým portem (v DOSu). Do LPT se, pokud se dobře pamatuji, dalo posílat úplně stejně, jen se místo COM1 napsalo LPT. Takže např.: do souboru text.txt se zapsal text včetně odřádkování (ENTERu) na konci a pak se ten soubor poslal do tiskárny příkazem:
copy /b text.txt LPT:

Možná jsem to nenapsal přesně, nutno někde dohledat a ověřit. Tiskárna by pak měla vytisknout základním fontem obsah souboru. Font a třeba i znaková sada se daly měnit tzv. escape-sekvencemi, ale to už přesahuje rámec dotazu.

Ohodnoceno: 3x

Od: luke237
Datum: 18.09.13 06:44
Jestli se nepletu, nedávno se tu řešilo, jak něco poslat sériovým portem (v DOSu)
Resil jsem to v teto otazce.

Ten prepinac "/b" neni v pripade tisku textoveho souboru nutny. Pouziva se jen kdyz je ten soubor binarni (netextovy).

Datum: 18.09.13 15:24

Mno! tak to vypadá dobře! to se mi líbí! jenom mam problém s tím že mi to ojede traktorák i s dírama :D
jinak jsem velice spokojen že múžu posílat jen takto ale ještě by to chtělo zjistit jak ty data posílat průběžně a aby mi za ti nevyjelo třičtvrtě prázdný stránky .

Od: hm®
Datum: 19.09.13 18:56

Jako že to tiskne i přes díry? No tak to musejí být kratší řádky, musí být dřív ENTER. Tento způsob tisku samozřejmě nijak text automaticky neformátuje, takže písmenka se sypou do tiskárny a ta je tiskne, protože prostě to je její práce. A má-li někde odřádkovat, musí se jí to říct, musí přijít ve správnou chvíli ten správný znak (ENTER).

S odrolováním zbytku stránky - to by jen tak sama od sebe dělat neměla. Neposílá se jí na konci textu znak, který by vyhodnotila, jako že má ukončit stránku? Jak/čím je ten text vytvořen? Není na konci posílaného textu spousta ENTERů? Také je možné, že je přenastavena, aby místo konce řádku udělala konec stránky. Tiskárny mívaly možnost nastavení různých parametrů, dělalo se to někdy pomocí ovládacích tlačítek, dokonce tam mohlo být i jakési menu (to tiskárna při nastavování tiskla na papír). Bylo by dobré sehnat návod k té tiskárně a pročíst si ho. Nebo aspoň zjistit, jak se udělá reset do továrního nastavení. Bez vyzkoušení mě takhle nic nenapadá.

Datum: 19.09.13 20:39

je to Citizen Swift 9 má to výběr 4 fontů 4 tychlostí něco okolo barev a pak takový to online load park paper a quiet mod to je celý .. ale vím že pod zadními vrátky je dost DIP switchů ale nějak se v nich bojím hrabat ... vypadá to seřízeně - tak nějak "ťip ťop"

Od: zabu
Datum: 18.09.13 06:10

Poslat soubor přímo na tiskárnu se dělá opravdu příkazem COPY. Takhle vypadá celý příkaz pro soubor:
copy d:cestaxxx.txt lpt1
syntaxe příkazu COPY(help) je takto:
copy /?

Od: zabu
Datum: 18.09.13 06:14

Poradna nezobrazuje zpětná lomítka. Tak znovu:

copy d:/cesta/xxx.txt lpt1
Nahraďte si normální lomítka zpětnými.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.